YouTube arama yapmıyor hatası nasıl çözülür?

2 dk okuma süresi
 YouTube arama yapmıyor hatası nasıl çözülür?

Dünyanın en popüler video yayın sitesi olan YouTube, birkaç gündür kullanıcıların yaşadığı hatalarla boğuşuyor. Çoğu kullanıcı YouTube’da arama yapamadığını söylüyor ve bu sorun hakkında şikayetçi oluyorlar. Çoğu kullanıcının bu hata ile karşılaşma sebebi YouTube, bu yazımızda sizlere YouTube arama yapmıyor hatası ile ilgili bildiğimiz çözümleri anlatacağız.

YouTube arama yapmıyor

YouTube kullanıcıların birkaç gündür karşılaştığı YouTube arama yapmıyor sebebi büyük ihtimal YouTube sunucularındaki güncellemelerden kaynaklanıyor. Her gün gelişen ve çok büyük bir platform olan YouTube, bazen kullanıcıların böyle hatalarla karşılabileceklerini belirtiyor. Genellikle bu hata bir süre sonra kendiliğinden çözülmüş olur fakat eğer hata uzun bir süre devam ederse yapabileceğiniz birkaç şey var.

youtube arama yapmıyor hatası nasıl çözülür 2

Hata çözüldüğü halde sizde YouTube arama yapmıyor hatası devam ediyorsa ilk önce tarayıcınızın önbelleğini temizleyin ve ardından öyle giriş yapın. Önbellek hata olduğu zamandan kaldığı için hata devam ediyor olabilir. Büyük ihtimal bunu yaptığınızda sorun çözülecektir, eğer halen çözülmez ise bu hata ile alakalı YouTube’a bildiri gönderebilirsiniz. YouTube bunu tespit eder etmez sorununuzu çözecektir.

YouTube

YouTube, video barındırma web sitesi. Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’ndeki San Bruno, Kaliforniya şehrindedir. 15 Şubat 2005’te 3 eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuştur. Kasım 2006’da Google tarafından 1,65 milyar dolara satın alınmıştır. Günümüzde Google’ın yan kuruluşlarından biri olarak faaliyetine devam etmektedir. Site, kullanıcılarına video yükleme, izleme ve paylaşma imkânı sunmaktadır. Medya şirketleri ve kullanıcı üretimi videoların gösterimi için WebM, H.264 ve Adobe Flash Video teknolojilerini kullanır. Genel olarak video klipler, televizyon klipleri, müzik videoları, video bloglar, kısa özgün videolar ve eğitim videoları gibi içerikler yayınlanmaktadır.

YouTube üzerindeki içerikler genelde bireyler tarafından yüklenir. Fakat CBS, BBC, Vevo, Hulu gibi şirketler ve diğer organizasyonlar da YouTube ortaklık programı ile içeriklerinin bir kısmını yayınlamaktadır. Site içi üyelik almayan kullanıcılar videoları izleyebilirken onaylı üyeler ise kendi yayın kanallarına video yükleyebilirler. Saldırganlık potansiyeli olan içerikler sadece 18 yaşından büyük olduğunu onaylayan üyeler tarafından izlenebilir. 2014 yılından itibaren üyeye para kazandırma modeline geçmiştir, üye hesap ayarlarından para kazanmayı aktif hale getirdikten sonra yüklediği videolardan izlenme başına, ödeme almaktadır. Örneğin 1milyon izlenen videodan 2binUSD-20binUSD arası ödeme almaktadır. Ücret videonun konusunun türüne, farklı algoritmalara göre değişmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x