Oyunlar

Valorant TPM 2.0 hatası nasıl çözülür?

Çıktığı günden beri oldukça fazla şekilde oynanan Valorant, gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Türkiye’nin en popüler oyunlarından biri olan Valorant’ta oyuncular son zamanda bir hatayla karşılaşıyor. Valorant TPM 2.0 VAN9001 hatası çoğu oyuncunun karşısına çıkıyor ve oldukça sinir ediyor. Biz de bu yazımızda sizlere Valorant TPM 2.0 hatası çözümü göstereceğiz, gelin sorun hakkında detaylara bakalım.

Başlıklar

Valorant TPM 2.0 hatası çözümü

Dün itibariyle Windows 11 resmi olarak çıkış yaptı ve çoğu kişi geçiş yaptı. Detaylı bir şekilde incelenmeden geçiş yapıldığı zaman bazı sorunlar gözden kaçıyor, Windows 11 yüklemek için bilgisayarınızda TPM etkin olması lazım ve büyük ihtimal çoğu kişi bunu yapmadan geçiş yaptı. Eksik bir şekilde yüklemeniz beraberinde hatalarıda getiriyor, Valorant oyuncuları Windows 11 ile birlikte TPM hatası ile karşılaşıyor.

valorant tpm 2 0 hatası nasıl çözülür 2

Hatanın çözümü aslında basit fakat bu hatayı alanların yüklerken gözüncen kaçtığı için yapmadılar. Sorunun çözümü bilgisayarınızda TPM ayarını etkinleştirmek, bunun içinde ilk önce BIOS ekranına giriş yapmanız gerekiyor. BIOS ekranına giriş yaptıktan sonra Security kısmında TPM’i bulup Disabled yazan yeri Enable yapıyoruz ve kaydedip çıkıyoruz.

Yukarıda vermiş olduğumuz çözümü uygulayarak sorundan kurtulabilirsiniz. Oyuna girdiğiniz zaman sorunsuz bir şekilde giriş yapacaktır, hepinize iyi oyunlar.

Valorant Nedir?

Valorant (VALORANT olarak stilize edilmiştir), Riot Games tarafından geliştirilen, oynaması ücretsiz bir çok oyunculu birinci şahıs nişancı video oyunudur. Riot Games’in bu tarzda geliştirdiği ilk oyundur. Oyun ilk olarak Ekim 2019’da Project A kod adıyla duyuruldu. Microsoft Windows için 2020 yazında piyasaya sürülmesi beklenmektedir ve 7 Nisan 2020’de kapalı beta olarak yayınlandı. Riot Games 23 Mayıs 2020’de yaptığı açıklamada oyunun kapalı beta hali 28 Mayıs’ta sona ermiştir ve oyunun tam sürümü 2 Haziran tarihinde oynamaya açılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu