Oyunlar

Valorant tam ekran olmuyor hatası nasıl çözülür?

Çıktığı günden beri oldukça fazla şekilde oynanan Valorant, gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Türkiye’nin en popüler oyunlarından biri olan Valorant’ta oyuncular son zamanda bir hatayla karşılaşıyor. Valorant tam ekran olmuyor hatası çoğu oyuncunun karşısına çıkıyor ve oldukça sinir ediyor. Biz de bu yazımızda sizlere Valorant tam ekran olmuyor hatası çözümü göstereceğiz, gelin sorun hakkında detaylara bakalım.

Valorant tam ekran olmuyor hatası çözümü

Son zamanlarda çoğu oyuncunun bu hatayı almasının nedeni ekran kartından kaynaklanıyor. Kullandığınız ekran kartının oyun için otomatik ayarlanmadığından böyle bir hata ile karşılaşabiliyorsunuz. Bu hatayı çözmeniz için ilk önce ekran kartınızın modelini bilmeniz gerekiyor, ekran kartı modelinizi öğrendikten sonra aşağıdaki yöntemi deneyerek sorunu çözebilirsiniz.

valorant tam ekran olmuyor hatası nasıl çözülür 2

Valorant tam ekran olmuyor – AMD ekran kartları

AMD model bir ekran kartına sahipseniz, aşağıda vermiş olduğumuz adımları uygulayarak sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

  • Masaüstünde sağ tıklayın, Ekran Çözünürlüğü seçeneğini tıklayın.
  • Çözünürlük kısmından ayarı 1280*760 yapın.
  • Bu işlemden sonra tekrar masaüstüne gelip sağ tıklayıp AMD Ekran Kartı ayarlarını seçin.
  • Buradan, Masaüstü ve Ekranlar’a tıklayın, sonra Dahili Ekranlarım’a, sonra Özellikler Dahili Ekran’ı ve en son Tam Ekran’ı seçip kaydedin.
  • Bu işlemin ardından yine masaüstünde sağ tıklayıp ekran çözünürlüğünü eski ayarlarına (1280*768) getiriyoruz. Onayladıktan sonra Valorant’a girebilirsiniz.

Valorant tam ekran olmuyor – Nvidia ekran kartları

Nvidia model bir ekran kartına sahipseniz, aşağıda vermiş olduğumuz adımları uygulayarak sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

  • Nvidia Denetim Masası’na giriyoruz.
  • Masaüstü boyutunu ve konumunu ayarla seçeneğini tıklayın.
  • Buradan tam ekranı seçip uygula demeniz yeterli olacaktır.

Valorant Nedir?

Valorant (VALORANT olarak stilize edilmiştir), Riot Games tarafından geliştirilen, oynaması ücretsiz bir çok oyunculu birinci şahıs nişancı video oyunudur. Riot Games’in bu tarzda geliştirdiği ilk oyundur. Oyun ilk olarak Ekim 2019’da Project A kod adıyla duyuruldu. Microsoft Windows için 2020 yazında piyasaya sürülmesi beklenmektedir ve 7 Nisan 2020’de kapalı beta olarak yayınlandı. Riot Games 23 Mayıs 2020’de yaptığı açıklamada oyunun kapalı beta hali 28 Mayıs’ta sona ermiştir ve oyunun tam sürümü 2 Haziran tarihinde oynamaya açılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu