Valorant Sunucu Durumu (2022)

1 dk okuma süresi
 Valorant Sunucu Durumu (2022)

Çıktığı günden beri oldukça fazla şekilde oynanan Valorant, gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Valorant oynarken birçok sunucu seçme hakkınız bulunuyor, en çok ve en az ping hangi sunucularda var görebiliyorsunuz. Kendinize yakın olan sunucularda hep az ping alırsınız ve bu mesafe uzarsa pinginiz de artmaya başlar. Bu olaydan dolayı oyuncular oyuna girmeden önce sunucu durumlarını kontrol ediyorlar ve ona göre oyuna giriyorlar. Çoğu oyuncu Valorant sunucu durumu nasıl bakılır merak ediyor, bu yazımızda sizlere sunucu durumu ile alakalı bilgiler verdik.

Valorant Sunucu Durumu nasıl bakılır?

Valorant oynarken oyun içerisinde bütün sunucuları ve ping değerlerini görebilirsiniz. Sunucu seçerken en az ping olan sunucuda oynamanız en iyi olacaktır ve şu an en iyisi Türkiye sunucusu olarak gözüküyor. Tabii oyuncular bazen yabancı kişilerle birlikte oynamak isteyince sunucularını değiştirebiliyorlar, bu durumda en yakın sunucu Almanya sunucu oluyor.

valorant sunucu durumu 2

Valorant sunucu durumu bir de Riot Games‘in kendi sitesinde bulunuyor. Bu siteye giderek oyun içerisinde hangi sunucularda hata var görebilirsiniz. Hata olduğu zaman Güncel Mesajlar kısmında gözüküyor. Buraya tıklayarak siteye gidebilir ve Valorant sunucu durumu kontrol edebilirsiniz.

Valorant Nedir?

Valorant (VALORANT olarak stilize edilmiştir), Riot Games tarafından geliştirilen, oynaması ücretsiz bir çok oyunculu birinci şahıs nişancı video oyunudur. Riot Games’in bu tarzda geliştirdiği ilk oyundur. Oyun ilk olarak Ekim 2019’da Project A kod adıyla duyuruldu. Microsoft Windows için 2020 yazında piyasaya sürülmesi beklenmektedir ve 7 Nisan 2020’de kapalı beta olarak yayınlandı. Riot Games 23 Mayıs 2020’de yaptığı açıklamada oyunun kapalı beta hali 28 Mayıs’ta sona ermiştir ve oyunun tam sürümü 2 Haziran tarihinde oynamaya açılmıştır.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x