Valorant Ping Düşürme Yöntemleri 2022

3 dk okuma süresi
 Valorant Ping Düşürme Yöntemleri 2022

Çıktığı günden beri oldukça fazla bir şekilde oynanan Valorant, gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Bu kadar fazla kişinin oynamasının artından bazı oyuncularda ping sorunları doğdu, bu ping sorunları genellikle her oyunda görülür. Genellikle oyunun sunucularına göre ping değerleriniz değişir, Türkiye’de bulunan çoğu oyuncular çevrimiçi oyunlara Avrupa sunucularından bağlanıyor bu da ortaya 50-100 arası bir ping değeri çıkartıyor. Türkiye sunucusu olan oyunlarda ping değerleri genellikle 0-20 arası değişir bir tık üstü internet problemi çektiğinizi gösterir. Bu yazımızda sizlere çoğu oyuncunun derdi Valorant ping düşürme yöntemleri nelerdir onları göstereceğiz. Valorant FPS Arttırma yöntemleri için de diğer yazımıza bakabilirsiniz.

Valorant Ping Düşürme Yöntemleri

Pinginizi düşürmeniz için yapmanız gerekenleri tek tek anlattık, aşağıda vermiş olduğumuz adımları uygulayarak siz de pinginizi düşürebilirsiniz eğer ping değerleriniz kötü bir şekilde devam ederse İnternet Servis Sağlayıcınızı arayabilirsiniz.

Arkaplanda İnternet Tüketen Uygulamaları Kapatın

Öncelikle arka plandaki internet tüketecek uygulamaları kapatınız özellikle internet tarayıcısı açıksa kapattığınız zaman ping değerinizin ne kadar değiştiğini göreceksiniz.

VPN Uygulamasını Kapatın

Herhangi bir VPN uygulaması varsa kesinlikle kapatın çünkü oyunun zaten Türkiye’de sunucusu var VPN ile başka bir ülkeden bağlanmak ping değerinizi çok daha yükseltecektir.

Kabloları Kısa Tutun

Modeminizin Ethernet kablosunu oldukça kısa tutmaya çalışın ve eğer Wifi ile bağlanıyorsanız modeme en yakın şekilde durun, internet ile mesafeniz ne kadar kısalırsa pinginiz o kadar düşecektir.

Valorant Nedir?

Valorant (VALORANT olarak stilize edilmiştir), Riot Games tarafından geliştirilen, oynaması ücretsiz bir çok oyunculu birinci şahıs nişancı video oyunudur. Riot Games’in bu tarzda geliştirdiği ilk oyundur. Oyun ilk olarak Ekim 2019’da Project A kod adıyla duyuruldu. Microsoft Windows için 2020 yazında piyasaya sürülmesi beklenmektedir ve 7 Nisan 2020’de kapalı beta olarak yayınlandı. Riot Games 23 Mayıs 2020’de yaptığı açıklamada oyunun kapalı beta hali 28 Mayıs’ta sona ermiştir ve oyunun tam sürümü 2 Haziran tarihinde oynamaya açılmıştır.

Ping Nedir?

İnternetimizin hız düzeyi hepimiz için oldukça önemli bir konudur. Hele ki sürekli internet başında olmamızı gerektiren bir iş yapıyorsak ya da online oyunlar konusunda eğilimliysek, internet hızı olmazsa olmaz kriterlerimizin başında geliyor. İnternet hızı konusunda ne yazık ki pek de şanslı bir ülkede değiliz. Hala ülkemizin pek çok bölgesinde eski tip altyapı kullanıldığı için gelişmiş Avrupa ülkelerine kıyasla ne yazık ki oldukça gerideyiz. Yüksek hız içeren paketler için bütçelerimizi zorlamak durumunda bile kalsak çoğu zaman bulunduğumuz yerdeki altyapı buna izin vermiyor.

Gelecekte bu durum elbette hızlı bir şekilde değişecek ancak şu an için online alanlarda gezintiye çıkan hemen herkes için hız kalitesi oldukça önemli bir sorun. İnternet hızımızı pek çok site üzerinden kontrol edebiliriz. Bu platformlarda upload ve download hızlarına ayrı ayrı bakmamız mümkündür. Genelde bu tip testlerde bu iki kavrama odaklanıp bağlantı kalitemizi belirleyen en önemli öğelerden biri olan Ping’i es geçebiliyoruz. Oysa nitelikli bir internet bağlantısı için indirme ve yükleme hızı kadar ping süresinin de düşük seviyede olması hayati derecede önemlidir. Kaynak

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x