Oyunlar

Valorant İnternet Bağlantısı Bulunamadı Hatası Çözümü (2022)

Çıktığı günden beri oldukça fazla şekilde oynanan Valorant, gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Türkiye’nin en popüler oyunlarından biri olan Valorant’ta oyuncular son zamanda bir hatayla karşılaşıyor. Valorant internet bağlantısı bulunamadı hatası çoğu oyuncunun karşısına çıkıyor ve oldukça sinir ediyor. Biz de bu yazımızda sizlere Valorant internet bağlantısı bulunamadı hatası çözümü göstereceğiz, gelin sorun hakkında detaylara bakalım.

Valorant İnternet Bağlantısı Bulunamadı Hatası Çözümü

Oyuncuların karşısına çıkan bu hata çoğunlukla oyuncunun internetinden kaynaklanmakta fakat bazen direk oyundan dolayı olabiliyor. Bu hata ile ilgili kesin bir çözüm bulunmuyor fakat biz sizler için alternatif çözüm yöntemlerini listeledik.

İnternet Ayarlarınızı Kontrol Edin

İnternetinizin olup olmadığını kontrol edin, modeminizi kapatıp açın. Arka planda VPN veya herhangi bir program varsa kapatın ve tekrar girmeyi deneyin.

Valorant’ı Onarın

Oyunda oluşan hataları ve bozuk dosyaları bularak onarır eğer oyundan kaynaklanıyorsa bu olaydan sonra oyuna giriş yapabilirsiniz.

Vanguard’ı Kapatıp Deneyin

Riot Vanguard‘ı kapatıp bilgisayarınızı yeniden başlatın ve tekrar girmeyi deneyin.

Oyunu Tekrar Kurun

Üstte söylediğimiz yöntemler işe yaramadıysa en son olarak oyunu silip tekrar yükleyebilirsiniz.

Valorant Nedir?

Valorant (VALORANT olarak stilize edilmiştir), Riot Games tarafından geliştirilen, oynaması ücretsiz bir çok oyunculu birinci şahıs nişancı video oyunudur. Riot Games’in bu tarzda geliştirdiği ilk oyundur. Oyun ilk olarak Ekim 2019’da Project A kod adıyla duyuruldu. Microsoft Windows için 2020 yazında piyasaya sürülmesi beklenmektedir ve 7 Nisan 2020’de kapalı beta olarak yayınlandı. Riot Games 23 Mayıs 2020’de yaptığı açıklamada oyunun kapalı beta hali 28 Mayıs’ta sona ermiştir ve oyunun tam sürümü 2 Haziran tarihinde oynamaya açılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu