Oyunlar

Valorant Herkese Yazma

Çıktığı günden beri oldukça fazla şekilde oynanan Valorant, gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Oyuncular her oyunda sohbeti kullanır, takım arkadaşlarıyla veya rakiple diyalog halinde bulunabilirler. Çevrimiçi oyunlarda takım ve rakip takımla sohbet için farklı tuşlarla sohbet penceresini açmanız gerekiyor. Valorant herkese yazma nasıl oluyor çoğu oyuncu bilmiyor ve bu yüzden rakip takımla iletişim kurmakta zorlanıyor. Oldukça basit bir tuş kombinasyonuyla herkese yazabiliyorsunuz.

Başlıklar

Valorant Herkese Yazma

Oyun içerisinde Enter tuşuna basarak istediğinizi yazabilirsinizi fakat Argo kelimeler hariç çünkü bu sizin banlanmanıza sebep olabilir. Enter tuşu ile gönderim yaptığınız zaman yazdığınız şeyleri sadece takımınızdaki kişiler görebilir. Valorant herkese yazma için de iki tuşa basmanız gerekiyor, bunlar:

  • Shift+Enter

valorant herkese yazma 2

Bu iki tuşa basarsanız “Herkes” penceresi açılacak ve yazdığınız şeyleri bütün oyuncular görebilecek. Önceden League of Legends oynayan oyuncular bu tuş kombinasyonunu biliyordur aynı kombinasyon Valorant içinde geçerli. Bu kombinasyona sadece bir kere basmanız yetmiyor, herkese mesaj atarken her seferinde aynı tuşlara basıp yazmalısınız.

Valorant Nedir?

Valorant (VALORANT olarak stilize edilmiştir), Riot Games tarafından geliştirilen, oynaması ücretsiz bir çok oyunculu birinci şahıs nişancı video oyunudur. Riot Games’in bu tarzda geliştirdiği ilk oyundur. Oyun ilk olarak Ekim 2019’da Project A kod adıyla duyuruldu. Microsoft Windows için 2020 yazında piyasaya sürülmesi beklenmektedir ve 7 Nisan 2020’de kapalı beta olarak yayınlandı. Riot Games 23 Mayıs 2020’de yaptığı açıklamada oyunun kapalı beta hali 28 Mayıs’ta sona ermiştir ve oyunun tam sürümü 2 Haziran tarihinde oynamaya açılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu