Valorant FPS Arttırma Yöntemleri 2022

2 dk okuma süresi
 Valorant FPS Arttırma Yöntemleri 2022

Çıktığı günden beri oldukça fazla bir şekilde oynanan Valorant, gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Valorant genelde her sistem oynanabilecek bir sistem gereksinimleriyle çıkış yaptı fakat yine de eski bilgisayarlar kaldırmakta zorlanıyor. Çoğu oyuncu oynarken FPS düşüş problemleriyle karşılaşıyor. Hal böyle olunca çoğu kişi oynayamıyor. FPS probleminin temel nedeni bilgisayarınızda bulunan parçalardan geliyor fakat yine de bilgisayarınızdan yapacağınız birkaç işlem ile FPS’inizi arttırabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Valorant FPS arttırma yöntemleri nelerdir onları göstereceğiz. Valorant Ping düşürme yöntemleri ile de pinginizi düşürebilirsiniz.

Valorant FPS Arttırma Yöntemleri

Aşağıda vermiş olduğumuz şeyleri uygulayarak siz de FPS’inizi yükseltebilirsiniz, FPS’inizi yükseltmek için yapmanız gereken ilk şey oyun ayarlarını düşürmektir.

Oyun Ayarlarını Düşürün

Oyunun Ayarlar kısmından Görüntü bölümüne girin ardından Grafik Kalitesi sekmesine tıklayın ve gördüğünüz her şeyi düşük yapın. Bu yaptığınız sizin FPS’inizi oldukça etkileyecektir.

Ekran kartı ayarları

Ekran kartınızın sürücülerini yüklediğinizde bir program gelir ve buradan ekran kartı ayarlarınızı yapabilirsiniz buda hem ekran kartınızı daha verimli kullanmaya hemde daha çok fps almaya yarar. Ekran kartı ayarlarınız için ekran kartı modelini youtube yazıp araştırmanız yeterli olur ayarlarını görürsünüz.

Arka plan uygulamalarını kapatma

Oyun oynarken arka planda bir şeyin açık olması oyunu olumsuz yönde etkiler çünkü bilgisayar gücünün bir kısmını arkada çalışan uygulamaya verir ve oyuna daha az güç geleceği için kasmalar oluşur. Arka plandaki uygulamaları kapatmak için ilk önce görev yöneticisinden bakabiliriz istemediğiniz ve zorla güç çektiğini gördüğünüz uygulamayı hemen sonlandırmanızı öneririz. Sonradan windows başlatma yerine veya CMD konsoluna “msconfig” yazıyoruz çıkan yerde başlatma seçeneğine gelip gereksiz gördüğünüz şeylerin tik işaretini soldan kaldırın ve yeniden başlatın.

Güç seçenekleri

Bilgisayarınızın güç ayarlarını değiştirmek fpsinizi yükseltmenize yardımcı olacaktır. Bunun için denetim masasına giriyoruz ve sağ üstteki arama yerine “Güç Seçenekleri” yazıyoruz. Çıkan ekranda aşağıda gördüğünüz gibi ayarı “Yüksek Performans” ayarına getiriyoruz ve kaydediyoruz.

Valorant Nedir?

Valorant (VALORANT olarak stilize edilmiştir), Riot Games tarafından geliştirilen, oynaması ücretsiz bir çok oyunculu birinci şahıs nişancı video oyunudur. Riot Games’in bu tarzda geliştirdiği ilk oyundur. Oyun ilk olarak Ekim 2019’da Project A kod adıyla duyuruldu. Microsoft Windows için 2020 yazında piyasaya sürülmesi beklenmektedir ve 7 Nisan 2020’de kapalı beta olarak yayınlandı. Riot Games 23 Mayıs 2020’de yaptığı açıklamada oyunun kapalı beta hali 28 Mayıs’ta sona ermiştir ve oyunun tam sürümü 2 Haziran tarihinde oynamaya açılmıştır.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x