Oyunlar

Valorant Ekran Kartı Sürücüsü Çöktü Hatası Çözümü

Çıktığı günden beri oldukça fazla şekilde oynanan Valorant, gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Türkiye’nin en popüler oyunlarından biri olan Valorant’ta oyuncular son zamanda bir hatayla karşılaşıyor. Valorant ekran kartı sürücüsü çöktü hatası çoğu oyuncunun karşısına çıkıyor ve oldukça sinir ediyor. Biz de bu yazımızda sizlere Valorant ekran kartı sürücüsü çöktü hatası çözümü göstereceğiz, gelin sorun hakkında detaylara bakalım.

Başlıklar

Valorant Ekran Kartı Sürücüsü Çöktü Hatası Çözümü

Çoğu oyuncunun bu hatayı almasındaki en büyük neden ekran kartının yetersiz olmasıdır. Ekran kartınızın modeli eski olduğu için Valorant oyunu için yetersiz kalıyor ve bu noktada da ortaya Valorant ekran kartı sürücüsü çöktü hatası çıkıyor. Bu hata sadece eski modellerde değil yeni modellerin bazılarında da çıkabiliyor.

Bu hatanın henüz kesin olarak çözümü bulunmuyor fakat ekran kartı sürücüsünden yapılan ayarlamalarla bu hata çözülebiliyor. Ekran kartınızın modeline göre internetten araştırma yapıp ayarları uygulayabilirsiniz eğer bulamadıysanız Riot Games ekibine destek bileti atarak size söylenen ayarları yapabilirsiniz büyük ihtimal sorununuz çözülecektir.

Valorant Nedir?

Valorant (VALORANT olarak stilize edilmiştir), Riot Games tarafından geliştirilen, oynaması ücretsiz bir çok oyunculu birinci şahıs nişancı video oyunudur. Riot Games’in bu tarzda geliştirdiği ilk oyundur. Oyun ilk olarak Ekim 2019’da Project A kod adıyla duyuruldu. Microsoft Windows için 2020 yazında piyasaya sürülmesi beklenmektedir ve 7 Nisan 2020’de kapalı beta olarak yayınlandı. Riot Games 23 Mayıs 2020’de yaptığı açıklamada oyunun kapalı beta hali 28 Mayıs’ta sona ermiştir ve oyunun tam sürümü 2 Haziran tarihinde oynamaya açılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu