Oyunlar

Valorant bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor

Çıktığı günden beri oldukça fazla şekilde oynanan Valorant, gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Türkiye’nin en popüler oyunlarından biri olan Valorant’ta oyuncular son zamanda bir hatayla karşılaşıyor. Valorant bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor hatası çoğu oyuncunun karşısına çıkıyor ve oldukça sinir ediyor. Biz de bu yazımızda sizlere Valorant bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor hatası çözümü göstereceğiz, gelin sorun hakkında detaylara bakalım.

Valorant bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor

Valorant oyuncularının bu hatayı almasının sebebi kullandığınız işletim sisteminizin oyun ile uyuşmamasından kaynaklı. Bazı oyuncular oyuna girerken FPS değerleri yüksek olsun diye uyumluluk ayarlarını değiştirmekte, uyumluluk ayarını değiştirdiğiniz için bu hatayla karşılaşabiliyorsunuz. Bu hatanın birkaç tane çözümü bulunuyor.

Valorant bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor 2

Uyumluluk ayarını düzeltin

Uyumluluk sorununu çözmek için aşağıdaki adımları tek tek yapıp tekrar oyuna girmeyi deneyin.

  • Valorant’a sağ tıklayıp Özellikler deyin.
  • Üst tarafta bulunan Uyumluluk seçeneğine tıklayın.
  • Burada Uyumluluk sorun gidericisini çalıştır seçeneğine tıklayın.

Bu sizin uyumluluk hatanızı çözecektir, bunu yaptıktan sonra bilgisayarınızı yenileyin ve oyuna tekrar giriş yapmayı deneyin. Eğer sorun hala devam ediyorsa oyunu silip yüklemeniz en temizi olacaktır, silip yükledikten sonra çok yüksek ihtimalle oyun çalışacaktır.

Valorant Nedir?

Valorant (VALORANT olarak stilize edilmiştir), Riot Games tarafından geliştirilen, oynaması ücretsiz bir çok oyunculu birinci şahıs nişancı video oyunudur. Riot Games’in bu tarzda geliştirdiği ilk oyundur. Oyun ilk olarak Ekim 2019’da Project A kod adıyla duyuruldu. Microsoft Windows için 2020 yazında piyasaya sürülmesi beklenmektedir ve 7 Nisan 2020’de kapalı beta olarak yayınlandı. Riot Games 23 Mayıs 2020’de yaptığı açıklamada oyunun kapalı beta hali 28 Mayıs’ta sona ermiştir ve oyunun tam sürümü 2 Haziran tarihinde oynamaya açılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu