Teknoloji

Sınırsız Hosting Nedir? Sınırsız Hosting Nereden Satın Alınır?

Hosting, insanların bireysel olarak veya organizasyonların kurdukları web site ve sayfalarının kesinti yaşamadan internette yayınlanmasını sağlayan, güçlü donanım içeriği ve yazılımlı web sunucularının birleştirilmesiyle oluşturulan web sitesini yayınlama hizmetidir. 

Hazırlığı yapılan web sitelerinin sayfaları, farklı çeşitte dosya transfer yazılımı ile kontrol panellerinden geliştirilmiş web sunucularına yüklenilmesi yapılır daha sonra domain tanımı yapılır ve yayınlanmaya hazır hale gelinmiş olur. Diğer bir ismi barınma hizmeti olup, web sitesi tasarım uzmanları ile webmasterlar kendi aralarında web hosting olarak isimlendirilir. Bu hosting hizmeti sayesinde kurduğunuz web siteleri dünyada 7/24 erişime açık hale gelmektedir. 

Hosting alarak kurduğunuz web sitesi ile istenilen hedef kitlenin daha bulunmasını sağlar, bu şekilde ürünlerinizi ve sunduğunuz hizmetleri e-ticaret siteleri pazarlama yaparak, satışlarınızı arttırabilirsiniz. İşletmenize özel e-posta hesabı yaparak mail yazışmaları ile kurumsal kimliğinizi güçlendirirsiniz. Biyografi sitesi veya CV sitesini açarak sizin sektörünüzdeki firmalar ile kolayca irtibata geçebilirsiniz. 

Hosting hizmeti sadece sizlerin ulaşılabilir olmasını sağlamıyor aynı zamanda bu hizmet ile kurduğunuz web sitesinin daha yüksek hızla sahip olmasını, güvenli yazılım ile virüs ve siber saldırıların oluşumu sonucu veri kayıplarının önüne geçiyor. Hosting içeriğinde birçok paket seçenekleri sunmakta ve bu paketlerin her birinin kullanım amaçlarına göre farklı özellikleri vardır. Bu paketlerden biri de sınırsız hosting paketidir. 

Sınırsız Hosting; bütün kurduğunuz web sitelerinizi bir tane web hosting paketi altında yayınlamanızı sağlayan bir hosting paketidir. Birçok web sitesi yönetiyorsanız ve bunların hepsi ayrı ayrı hosting almak yerine içeriğinde sınırsız disk ve trafik olan özelliklere sahip sınırsız hosting paketleri tercihlerini alabilirsiniz. Sınırsız hosting, hizmeti alınırken belirli özellikleri de sizlere sınırsız kullanma imkanı sağlar. Bunlar veritabanı, depolama alanı ve e-posta hesabı gibi önemli özellikleri sınırsız olmaktadır. 

Sınırsız hosting paketleri ile sunulan diğer paketlere göre daha yüksek ve fazla özelliklere sahip olmakla birlikte limiti olmayan SSD disk alanına ve trafik özelleri ile yüksek işlemci ve ram özelliğine sahip olmaktadır. Yüksek performans gerektiren tüm siteler için sınırsız hosting paketi önerilmek ile birlikte limitli paketlerde olduğu gibi anlık kotaya takılmamak ve trafik sınırına takılma sorunu olmaması için de tercih edilmektedir.

Sınırsız Hosting Alma Durumunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Genel olarak firmalar benzer özellikleri bakımından sınırsız bant genişliği, depolama alanı, veritabanı ile sizlere yakın fiyatlar sunmaktadır. Sınırsız hosting paketleri, bant genişliği ile sınırsız depolama alanlarını belirli koşullarda geçerli kılmaktadır. O yüzden sınırsız hosting paketlerini satın alırken hizmet şartlarını mutlaka okumalısınız çünkü içeriklerinde; RAM, CPU sorguları, inode, MySQL veri tabanı sayısı ile bağlantı sayısı, FTP yüklemeleri sınırlı olabilir veya ek ücretlendirmeler isteyebilirler. 

Bir diğer bakılması gereken kesintisiz çalışma sürecini sağlayan Uptime oranı ile sunucunun gösterdiği performansa bağlı sitenin yüklenme hızıdır.

Sınırsız Hosting Nereden Satın Alınır?

Sınırsız hosting satın alınımı için en uygun olan site Hostixo olup; ISS ve Telekomünikasyon alanı olarak hosting ve sunucu hizmetlerini dünya çapında yapmak için 2007 yılında Niğde de yerli sermaye ile kurulmuş olup günümüze kadar edinildiği tecrübe sayesinde müşterilerine hızlı, kesintisiz internet hizmeti verilmektedir. 

Hostixo firması müşteri memnuniyetine önem vererek kaliteli bir hizmeti ve pazar payını üst seviyelere çıkarmayı amaç edinmişlerdir. Ve yeni yatırımlarda yaparak hizmet kalitesini arttırmayı amaçlamışlardır. Bu firma ile Web Hosting, Sanal Sunucu Hizmetleri (VPS-VDS), Fiziksel Sunucu Hizmetleri, SSL sertifikası ve E-mail servisleri yer almaktadır. 

Hostixo firması gelişmiş ağı ve sunucu alt yapısı ile her zaman web sitesine ulaşa bilirliği sağlamaktadır. Ayrıca destek ekibi ile yaşayabileceğiniz herhangi bir soruna hızlı destek özelliği ile hızla bir şekilde çözüm bulabilirsiniz. 

Hostixo ile sınırsız hosting hizmeti, yüksek performanslı, kotası olmayan bir web sitesi, ücretsiz SSL sertifikası, ücretsiz Domain ve WordPress uyumu ile ücretsiz yedekleme, ücretsiz MySQL, Limitsiz Trafik, Email gibi özellikleri ile ücretsiz Cpanel kontrol paneli, ücretsiz Cms uygulamaları, ücretsiz yedekleme ayrıca eğer farklı bir firmadan web sitenizi taşımak istediğinizde sizlere ücretsiz taşıma özelliği sunmak ile birlikte %99,5 ve üzeri web sitenize erişim garantisi sunmaktadır.

Adım Adım Sınırsız Hosting Satın Alma

Sınırsız hosting satan firmaların sitelerine girerek size uygun olan paket seçeneğine tıklayarak satın butonuna basınız. Alan adı kısmını alan adınız var ise doldurarak devam edebilirsiniz eğer alan adınız yok ise yeni bir tane alınız. Daha sonra siparişinizi özelleştirme sayfasında geçerek 12 ay- 24 ay -36 ay olarak ödeme periyotlarından birini seçerek daha sonra ise işlem sistemlerinden (Windows veya Linux) olanı seçin ‘’Sepete Ekle’’ butonuna basınız. Daha sonra ‘’Ödemeye Geç’’ butonuna basınız ve kredi kartı ile ödeme yaparsanız, kart bilgilerini girdikten sonra sözleşmenin yanında işaret koyunuz ve siparişi tamamla butonuna basınız. 

Eğer havale yöntemi ile ödeme yapmak isterseniz havalesi seçeneğine basarak ödeme yapmak istediğiniz bankanın hesap bilgilerini girerek sözleşmenin yanında yer alan kutucuğu işaretleyerek siparişi tamamla butonuna basarak siparişlerinizi oluşturmuş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu