Roblox Kıyafet Nasıl Yapılır?

2 dk okuma süresi
 Roblox Kıyafet Nasıl Yapılır?

Mobil ve Bilgisayar oyunlar arasında oldukça popüler oyun olan Roblox gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere Roblox’da karakterinizi kişileştirebiliyorsunuz yani kıyafetlerini vs. değiştirebilirsiniz. Oyun içerisindeyken birçok kıyafet satın alabilirsiniz fakat isterseniz kendi kıyafetlerinizi de yapabilirsiniz. Bu yazımızda herkes tarafından çokça merak edilen Roblox kıyafet nasıl yapılır onu sizlere anlatacağız. Gelin bakalım nasıl yapılıyor.

Roblox Kıyafet Nasıl Yapılır?

Roblox kıyafet nasıl yapılır aşağıda size adım adım anlattık, kendi kıyafetinizi yapmanız ve yüklemeniz için aşağıdaki adımları uygulamalarınız yeterli olacaktır.

  • Kıyafetlerde kullanılan iki adet şablon bulunuyor; buraya tıklayarak T-Shirt, buraya tıklayarak da Pantolon şablonuna ulaşabilirsiniz.
  • Şablonları indirdikten sonra herhangi bir fotoğraf düzenleme programında açıyoruz.(Tavsiyem Photoshop programının herhangi bir sürümünü kullanmanız)
  • Program içerisinde belirli olan yerlere istediğiniz gibi tasarımlarınızı yapıyorsunuz ve kaydediyorsunuz.
  • Tasarımınızı bitirdikten sonra iş bu sefer kıyafeti Roblox’a yüklemekte onu da nasıl yapacağınızı aşağıda anlattık.

Roblox Kıyafet Yükleme Nasıl Yapılır?

Roblox kıyafet nasıl yapılır adımları uguladıktan sonra sıra şimdi bunları Roblox’a yüklemekte, çok kolay bir şekilde oyun içerisine kıyafetlerinizi ekleyebilirsiniz sadece aşağıdaki adımları tek tek uygulayın.

  • Buraya tıklayarak siteye gidiyoruz ve “Start Creating” yazısına tıklıyoruz.
  • Roblox hesabınız ile oturum açtıktan sonra yüklemek istediğiniz kıyafetleri seçin.
  • Daha sonra açılan pencerede “Dosya Seç” deyip yaptığınız tasarımları seçip, adlandırın ve oyuna yükleyin.
  • Artık yüklediğiniz kıyafetler oyun içerisinde kullanılabilir olacaktır.

Roblox Nedir?

Roblox, kullanıcıların kendi oyunlarını tasarlamasına ve diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan farklı oyun türlerini oynamalarına izin veren Devasa çok oyunculu çevrimiçi oyun (MMOG) oyunu ve oyun oluşturma sistemidir. Platform, geleneksel yarış ve rol yapma oyunlarından, simülasyon ve engelleri aşma gibi birçok çeşidi kapsayan, kullanıcılar tarafından oluşturulan oyunlara ve sanal dünyalara ev sahipliği yapmaktadır.Ağustos 2019 itibarıyla Roblox’un aylık 100 milyondan fazla aktif kullanıcısı vardır.

Roblox, oyuncuların tescilli oyun oluşturma motoru olan Roblox Studio’yu kullanarak kendi oyunlarını oluşturmalarını sağlayan bir platformdur. Oyunlar Nesne yönelimli programlama sistemi altında bulunan Lua programlama dili kullanılarak kodlanmıştır. Kullanıcılar bir kerelik satın alımlarla sahip olunabilen oyun geçişleri ve geliştirici ürünleri aracılığıyla mikro işlemler oluşturabilirler. Ayrıca geliştiriciler, oyunlarındaki çeşitli ürünlerden kazandıkları Robuxları gerçek para birimine dönüştürebilirler. Fakat bu satın alma işlemlerinden elde edilen gelirin bir yüzdesi, geliştirici ile Roblox Corporation arasında bölünür.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x