Roblox En İyi Oyunlar 2021

3 dk okuma süresi
 Roblox En İyi Oyunlar 2021

Mobil ve Bilgisayar oyunlar arasında oldukça popüler oyun olan Roblox gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere Roblox’da çeşit çeşit oyunlar bulunuyor, istediğiniz oyunları sunuculara girerek oynayabilirsiniz. Bir çok oyun bulunduğu için herkes genellikle belirli oyunları oynuyorlar, aşağıda sizler için listelediğimiz oyunlar ise en çok oynanan ve en iyi oyunlar. Bu yazımızda sizlere Roblox en iyi oyunlar neler onları göstereceğiz.

Roblox En İyi Oyunlar

Roblox oyunlarının hangisinin iyi olduğu herkese göre değişir tabii fakat biz sizler için en çok oynanan ve sevilen oyunları listeledik, gelin oyunlara bakalım şimdi.

Murder Mystery 2

roblox Murder Mystery 2

Garry’s Mod’daki Murder modunun benzeri olan bu modda, birisi katil oluyor diğerleri ise ondan kaçıyor. Masumlardan birinde silah oluyor ve o kişi Şerif seçiliyor. Şerif, isterse oyuncuları vurabiliyor. Eğer masum oyuncuları vurursa kaybediyor, katili vurursa oyunu kazanıyor. Oyunda katil seçilme şansınız Robux ile arttırılabiliyor. Buraya tıklayarak oyunu oynayabilirsiniz.

Royale High

roblox Royale High

Roblox Lisesi diyebileceğimiz bu oyunda karakterinizi istediğiniz gibi düzenleyebiliyorsunuz. Gün boyunda derslere girebilir, ayrıca ev ödevlerini yaparak seviye atlayabilirsiniz. Bu oyun modunda bazı okul dersleri de bulunuyor. Royale High’da bulunan Aşçılık, Yüzme, Bilgisayar, Beden Eğitimi, Kimya, Sanat ve İngilizce derslerinde kendinizi geliştirebilirsiniz. Buraya tıklayarak oyunu oynayabilirsiniz.

Welcome to Bloxburg

roblox Welcome to Bloxburg

Büyük bir dünya ve kendinize özel ev, araba gibi özellikler sunuyor. Bu oyunda kendi evinizi yapabilir, araba satın alabilir ve arkadaşlarınızla eğlenebilirsiniz. Ayrıca çalışarak para kazanmak, rol yapmak gibi imkanlar da elinizde. Bunun haricinde Bloxburg şehrini gezerek keşfedebilirsiniz, unutmayın bu şehir çok büyük ve arabaya ihtiyacınız olabilir. Buraya tıklayarak oyunu oynayabilirsiniz.

Adopt Me!

roblox adopt me

İsterseniz anne/baba olup çocuk bakıyorsunuz, isterseniz de bebek olup anne ve babayla zaman geçiriyorsunuz. GTA gibi kocaman bir dünyası olan oyunda kendi evinizi alabilir, arkadaşlarınız ile dünyayı gezebilirsiniz. Çok eğlenceli bir oyun olan “Adopt Me!” şu anda Roblox’ta en çok oynanan oyundur. Buraya tıklayarak oyunu oynayabilirsiniz.

Jailbreak

roblox jailbreak

Bu oyunda amacımız, mahkum olup hapisten kaçmak. Hapisten kaçtıktan sonra, polisler bizleri kovalıyor ve tekrar yakalamaya çalışıyor. Eğer başarılı kaçışlar yaparsak para kazanıyoruz ve kendimizi geliştiriyoruz. Aynı zamanda bu oyunda polis de olabilirsiniz. Buraya tıklayarak oyunu oynayabilirsiniz.

Roblox Nedir?

Roblox, kullanıcıların kendi oyunlarını tasarlamasına ve diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan farklı oyun türlerini oynamalarına izin veren Devasa çok oyunculu çevrimiçi oyun (MMOG) oyunu ve oyun oluşturma sistemidir. Platform, geleneksel yarış ve rol yapma oyunlarından, simülasyon ve engelleri aşma gibi birçok çeşidi kapsayan, kullanıcılar tarafından oluşturulan oyunlara ve sanal dünyalara ev sahipliği yapmaktadır.Ağustos 2019 itibarıyla Roblox’un aylık 100 milyondan fazla aktif kullanıcısı vardır.

Roblox, oyuncuların tescilli oyun oluşturma motoru olan Roblox Studio’yu kullanarak kendi oyunlarını oluşturmalarını sağlayan bir platformdur. Oyunlar Nesne yönelimli programlama sistemi altında bulunan Lua programlama dili kullanılarak kodlanmıştır. Kullanıcılar bir kerelik satın alımlarla sahip olunabilen oyun geçişleri ve geliştirici ürünleri aracılığıyla mikro işlemler oluşturabilirler. Ayrıca geliştiriciler, oyunlarındaki çeşitli ürünlerden kazandıkları Robuxları gerçek para birimine dönüştürebilirler. Fakat bu satın alma işlemlerinden elde edilen gelirin bir yüzdesi, geliştirici ile Roblox Corporation arasında bölünür.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x