Resimden Font Bulma 2021

2 dk okuma süresi
 Resimden Font Bulma 2021

Çoğu tasarımcının en çok zorlandığı konulardan biri font bulmaktır, özellikle bir tasarım için fontun uyumu oldukça önemlidir. Birçok kişi genellikle beğendikleri fontu görsellerde görürler fakat ismini bilmedikleri için o fontu indiremezler. Görsellerde gördüğünüz fontların isimlerini öğrenmeniz için birçok yöntem var. Bu yazımızda sizlere resimden font bulma nasıl olur, nasıl yapılır onu göstereceğiz. Yazı tipleri dışında şekilli nickler vardır onlara da bakabilirsiniz.

Resimden Font Bulma

Eğer bir görselde gördüğünüz fontun ismini öğrenmek istiyorsanız bu yazımız tam sizin için, aşağıda vermiş olduğumuz siteler sayesinde görseller üzerindeki fontun ismini öğrenebilirsiniz ve çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. Hadi gelin şimdi sitelere ve nasıl işlediklerine bakalım.

MyFonts

fotograftan font bulma

Evet bu site bizim işimizi tamamen çözüyor. Öncelikle buraya tıklayarak siteye gidiyoruz, karşımıza çıkan yere fontun ismini öğrenmek istediğiniz görseli yüklüyorsunuz ve devamında yazının olduğu yeri kırpıyorsunuz. Karşınıza istediğiniz fontun ismi çıktı.

What Font Is

Bu sitede az önceki site gibi aynı şekilde işliyor. Burada da görseli ekliyoruz ve fontun ismini istediğimiz yeri kırpıyoruz ardından ileri diyerek fontun ismini görüyoruz. Buraya tıklayarak siteye gidebilirsiniz.

Fontspring

Üçüncü ve son sitemizde aynı şekilde çalışıyor. Vermiş olduğumuz üç tane sitenin çalışma sistemi aynı, istediğiniz bir siteyi yer imlerine ekleyerek kendinize kısayol yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak da siteye gidebilirsiniz.

Yazı Tipi (Font) Nedir?

Metal dizgisinde bir yazı tipi, harf karakterin belirli bir boyut, ağırlık ve stil idi. Her yazı tipi, her bir glif için bir tür (“sıralama” olarak adlandırılan) eşleşen bir tür kümesi ve genel bir tasarımı paylaşan bir dizi yazı tipinden oluşan bir yazıydı.

Modern kullanımda, dijital tipografinin ortaya çıkmasıyla birlikte, “yazı tipi” genellikle “harf karakteri” ile eş anlamlıdır. Her stil ayrı bir “yazı tipi dosyasında” örneğin, “Bulmer” yazı tipi, “Bulmer roman”, “Bulmer”, “Bulmer bold” ve “Bulmer genişletilmiş” yazı tiplerini içerebilir; ancak “yazı tipi” terimi, bunlardan birine ya da tüm yazı tipine uygulanır.

Hem geleneksel dizgi biçimlerinde hem de modern kullanımda, “yazı tipi” sözcüğü, yazı tipi tasarımının dağıtım mekanizmasını ifade eder. Geleneksel dizgide yazı tipi metal veya ahşaptan yapılır. Bugün, yazı tipi dijital bir dosyadır.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x