PUBG Oyuncu Engelleme Nasıl Yapılır? 2021

2 dk okuma süresi
 PUBG Oyuncu Engelleme Nasıl Yapılır? 2021

Mobil oyunlar arasında en popüler oyun olan PUBG Mobile gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere her oyunda kanser oyuncular mevcut ve bu oyuncular herkesi sinir eder, herkesi olmasa bile sizi sinir eden oyuncular karşınıza çıkar. Bu oyuncuları engelleyerek onlardan kurtulabilirsiniz bir daha sizinle iletişim kuramazlar. Bu yazımızda sizlere PUBG oyuncu engelleme nasıl yapılır onu göstereceğiz.

PUBG Oyuncu Engelleme Nasıl Yapılır?

PUBG oynarken sizi sinir eden oyuncuları nasıl engelleyebileceğinizi aşağıda adım adım anlattık, adımları uygulayarak sizde oyuncuyu engelleyebilirsiniz. Oyuncuyu engelleyebilmek için arkadaşınız olması gerekiyor.

  • Ana Lobiye gelin
  • Sol tarafta arkadaşlar kısmının altında bulunan Davet Et kısmına tıklayın
  • Açılan ekranda sizin arkadaşlarını görebilirsiniz, engellemek istediğiniz arkadaşınızın üzerine tıklayın ve Sohbete Başla deyin.
  • Açılan sohbet ekranında tekrardan engellemek istediğiniz arkadaşınızı seçerek yukarıda bulunan üç çizgiye tıklayın ve Oyuncuyu Engelle deyin.
  • Oyuncu artık engellenmiş olacaktır.

PUBG Oyuncu Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Yukarıda sizlere oyunucuyu nasıl engelleyebileceğinizi anlattık şimdi de nasıl geri kaldıracağınızı anlatacağız, yanlışlıkla engellediğiniz olabilir veya engelini kaldırmak istediğiniz kişiler olabilir. Aşağıdaki adımları takip ederek engeli kaldırabilirsiniz.

  • Ana Lobiye gelin
  • Sol tarafta Arkadaşlar kısmına tıklayın
  • Karşınıza çıkan ekranda sol altta Engellenenler diye bir kısım göreceksiniz ona tıklayın
  • Açılan pencerede engellediğiniz kişiler gözükecektir, profilin sağ tarafında bulununan Engeli Kaldır tuşuna basarak engeli kaldırabilirsiniz.

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x