PUBG Mobile Yaş Kitlesi 2022

1 dk okuma süresi
 PUBG Mobile Yaş Kitlesi 2022

PUBG Mobile, mobil oyunlar arasında en popüler oyun ve kitlesi artmaya devam ediyor. Bütün oyunun her yaştan kitlesi vardır, 7’den 70’e herkes oyun oynayabilir. Her oyunda ortalama yaş kitlesi bulunur tabii bu yaş kitleleri genellikle gençler olur. PUBG Mobile yaş kitlesi çoğu kişi tarafından merak ediliyordu, yeni çıkan ve gençlere hitap eden bir oyun olduğu için kitlesi de çoğunlukla genç. Bu yazımızda sizlere PUBG Mobile yaş kitlesi hangi aralıklarda onu göstereceğiz.

PUBG Mobile Yaş Kitlesi

Her yaştan kesim oyun oynayabilir fakat çoğu oyunda belirli yaş sınırlamaları vardır. PUBG Mobile’da bu yaş sınırı 13’tür, 13 yaş altının bu oyunu oynaması pek de sağlıklı değil. PUBG Mobile oynayan oyuncuların %67’si 18 yaş ve üzeri, %33’ü ise 18 yaş altı kesimdir. PUBG Mobile’ın yaş kitlesi bu durumda.

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x