Oyunlar

PUBG Mobile TDM Ne Demek? 2022

Mobil oyunlar arasında en popüler oyun olan PUBG Mobile gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere oyunlar İngilizce olarak birçok terim kullanılıyor ve çoğu kişi anlamıyor. Bu terimlerden biri de PUBG Mobile TDM. PUBG Mobile oynarken sıklıkla gördüğümüz TDM ne anlama geliyor bilmiyorsanız bu yazımızda sizlere PUBG Mobile TDM ne demek onu açıklayacağız.

Başlıklar

PUBG Mobile TDM Ne Demek?

PUBG Mobile oynarken karşımıza çıkan TDM aslında oyun modunun ismi. TDM’nin açılımı Team Deatmatch’dir. Team Deatmatch’in Türkçesi ise takımlı ölüm maçıdır. TDM oynarken yani takımlı ölüm maçı oynarken normal oyundan farklı bir haritada daha az kişi ile oynarsınız. Oyuncular bu oyunu genellikle normal maç girmeden önce ısınmak için oynar.

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu