Oyunlar

PUBG Mobile Oda Kartı Alma 2022

Mobil oyunlar arasında en popüler oyun olan PUBG Mobile gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere PUBG Mobile’da arkadaşlarınızla birlikte odada oynamak isterseniz envanterinizde Oda Kartı olması lazım çünkü bunun sayesinde oda açıp oynayabiliyorsunuz. Büyük arkadaş ortamına sahipseniz Oda Kartı olmadan beraber oynayamazsınız. Peki bu Oda Kartı nasıl alınıyor? Bu yazımızda sizlere PUBG Mobile Oda Kartı alma nasıl oluyor ondan bahsedeceğiz.

Başlıklar

PUBG Mobile Oda Kartı Alma

Arkadaşlarınızla birlikte kendi kurduğunuz odada oynamak isterseniz envanterinizde bulunan Oda Kartını kullanmanız gerekiyor ve bu sadece size 1 oyunluk hak tanır. Büyük arkadaş ortamına sahipseniz zaten çoğu kişide Oda Kartı vardır ve sizde biterse diğerlerininkini kullanarak daha fazla maç oynarsınız. Oda Kartını ücretsiz olarak almanız için Klan Puanı kazanmanız gerekiyor, 300 Klan Puanı kazanarak Oda Kartı alabilirsiniz. 300 Klan Puanı kazandıktan sonra Klan sayfasına giriyoruz ardından Dükkan kısmına gelip Oda Kartını alıyoruz. Artık Oda Kartı envanterinizde ve istediğiniz zaman kullanabilirsiniz, kullandıktan sonra yanlışlıkla odadan vs. çıkarsanız Oda Kartı hakkınız gidiyor. Her 10 günde bir Oda Kartı alabiliyorsunuz.

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu