Oyunlar

PUBG Mobile M24 Nerede Bulunur? 2022

Mobil oyunlar arasında en popüler oyun olan PUBG Mobile gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere PUBG Mobile’ın her bölgesinde farklı farklı silahlar bulunur. Silahlar oyun haritasına, konumuna göre değişiklik gösterir hep aynı yerde olmaz. Bu yazımızda sizlere PUBG Mobile M24 nerede bulunur onu söyleyeceğiz.

Başlıklar

PUBG Mobile M24 Nerede Bulunur?

PUBG Mobile oynarken bir yerde bulduğunuz silah bir sonraki maçta da aynı yerde olacak diye bir şey yok çünkü rastgele bir şekilde spawmlanır. Bu yüzden M24 silahının kesin olarak şurada çıktığını söyleyemeyiz fakat çoğunlukla bulunduğu yerleri sizlere söyleyeceğiz. M24, Erangel 2.0, Miramar, Sanhok, Vikendi ve Livik gibi bütün haritalarda çokça bulunuyor. Haritanın bu bölgelerinde M24’ü bulma olasılığınız oldukça yüksek, ilk atladığınızda bulamadıysanız ikinci seferinde kesin bulursunuz.

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu