Oyunlar

PUBG Mobile Lobide Silah Alma Nasıl Yapılır? 2022

Mobil oyunlar arasında en popüler oyun olan PUBG Mobile gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Oyun içerisinde bildiğiniz üzere lobide çoğu zaman elimizde silah olur fakat bazen o silah gider. Rastgele takımlarla oyuna gireceğiniz zaman lobide elinizde silah gözükmesi de sizi havalı gösterir. Bu yazımızda sizlere PUBG Mobile lobide silah alma nasıl yapılır onu göstereceğiz.

Başlıklar

PUBG Mobile Lobide Silah Alma Nasıl Yapılır?

Lobi içerisinde elinize nasıl silah alacağınızı aşağıda sizlere adım adım anlattık, verdiğimiz adımları uygulayarak sizde lobi içerisinde elinize silah alabilirsiniz.

  • Lobiye gelin
  • Envantere girin
  • Sol tarafta bulunan Ayarlar kısmına tıklayın
  • Karşınıza çıkan ekranda Silahları Ana Menüde Göster seçeneğini etkinleştiriyoruz eğer diğerlerini de isterseniz siz etkinleştirebilirsiniz.
  • Eğer lobi içerisinde silahınızın gözükmesini istemezseniz de aynı yere gelip Kapat yapmanız yetecektir.

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu