Oyunlar

PUBG Mobile 21. sezon ne zaman gelecek?

Mobil oyunlar arasında en popüler oyun olan PUBG Mobile gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. PUBG Mobile oyuncuları, uzun süredir yayınlanması beklenen 21. sezonu bekliyor. Peki yeni sezon ne zaman gelecek? Bu yazımızda sizlere PUBG Mobile 21. sezon ne zaman gelecek onu söyleyeceğiz.

Başlıklar

PUBG Mobile 21. sezon ne zaman geliyor?

PUBG Mobile’da 20. sezon halen devam ediyor, bildiğiniz üzere oyun içerisinde Royale Pass’ler sezonun sonuna kadarlık süreyi kapsar. Royale Pass bittiği zaman yeni bir sezonun gelmesi çok yakındır. 20. sezonun Royale Pass’ine baktığımız zaman 16-17 Eylül tarihlerinde bitmesi bekleniyor, bu tarihlerde bittikten sonra 21. sezonda yüksek ihtimalle gelecek.

PUBG Mobile 21. sezon ne zaman hakkında söylediklerimiz şu anlık için henüz kesinleşmedi fakat yaptığımız tahminlerin böyle olma ihtimali çok yüksek. Haber hakkında yeni bir güncelleme geldiği zaman bizde yazımızı güncelleyeceğiz.

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu