PUBG Mobile 1.6 güncellemesi ne zaman gelecek?

2 dk okuma süresi
 PUBG Mobile 1.6 güncellemesi ne zaman gelecek?

Mobil oyunlar arasında en popüler oyun olan PUBG Mobile gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. PUBG Mobile oyuncuları, uzun süredir yayınlanması beklenen 1.6 güncellemesini bekliyor. Peki bu güncelleme ne zaman gelecek? Bu yazımızda sizlere PUBG Mobile 1.6 güncellemesi ne zaman gelecek onu söyleyeceğiz.

PUBG Mobile 1.6 güncellemesi ne zaman geliyor?

PUBG Mobile’da C1S2 yani Döngü 1 Sezon 2 halen devam ediyor, bu sezonla birlikte PUBG Mobile, 1.6 güncellemesini alacak. Yeni gelecek güncelleme ile oyuna kıyafetler, silah görünümleri, ifadeler ve daha fazlası dahil olmak üzere bir sürü yenilik gelecek. Yeni güncelleme ile alakalı internette sızıntılar yayılmaya başladı, oyun güncellemesinin sızıntıları oyuna neler gelebileceğini de gösteriyor. PUBG Mobile 1.6 güncellemesi ne zaman konusuna gelecek olursak, çıkış tarihi ile ilgili henüz kesin bir bilgi bulunmuyor. Güncelleme geldiği zaman uygulama mağazasından değil de oyun içerisinden yükleme yapılacak.

pubg mobile 1-6 güncellemesi ne zaman gelecek 2

Güncelleme ile alakalı yeni bilgiler geldikçe sizleri haberdar edeceğiz.

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x