PUBG Liyakat Yükseltme Nasıl Yapılır? 2021

2 dk okuma süresi
 PUBG Liyakat Yükseltme Nasıl Yapılır? 2021

Mobil oyunlar arasında en popüler oyun olan PUBG Mobile gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere PUBG Mobile’da liyakat puanı oldukça önemlidir, liyakat puanınızın düşmesi sizin arkadaşlarınızla birlikte oyuna girmenizi engeller. Peki liyakat puanı düşen birisin nasıl geri yükseltebilir? Bu yazımızda sizlere PUBG liyakat yükseltme nasıl yapılır onu göstereceğiz.

PUBG Liyakat Yükseltme Nasıl Yapılır?

Liyakatınız düştüğü için artık takımlı halde oyunlara giremezsiniz, liyakatını yükseltmeniz için tekli oyunlara girip iyi bir derece elde etmeniz lazım. Liyakat puanınızı düşüren sebepler şunlardır:

  • Takım arkadaşınızı öldürmeniz
  • Maç esnasında iş birliği yapmanız
  • Hile kullanmanız ve tespit edilmesi

Çoğu oyuncu takım arkadaşından dolayı liyakatı düşüyor, liyakat puanını yükseltmeniz için yapmanız gereken maçta iyi bir derece almak. Aldığınız her derecenin ayrı bir puanı bulunuyor onlarda şöyle:

  • Maçta ilk 10 içine girmek +3 puan
  • Maçta 10-50. sırada yer almak +2 puan
  • Maçta 51-100. sırada yer almak +1 puan

Her maçta güzel bir derece elde ederek liyakat puanınızı yükseltebilirsiniz.

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x