Teknoloji

PlayStation 5 Büyük Güncelleme Geliyor!

PlayStation 5, Nisan güncellemesi ile birlikte yeni depolama seçenekleri sunuyor. Bunun yanı sıra sosyal özellikler ile birlikte konsol için yayınlanacak olan ilk büyük güncelleme olarak biliniyor.

Güncelleme ile birlikte artık PlayStation 5 oyunlarının USB girişinden bağlanabileceği genişletilmiş depo alanına yüklenme gerçekleşecek. Bunun sonucunda da PlayStation 5 ve PlayStation 4 konsolları arasında oyun paylaşımı yapmak mümkün olacak. İlk büyük sistem yazılımı 15 Nisan 2021 tarihinde dünya çapında kullanıma açılacak.

PlayStation Blog gönderisi ile birlikte paylaşılan haberi Hideaki Nishino, “Ekibimiz PlayStation deneyimini mümkün olacak şekilde geliştirmeye çalışıyor.” ifadeleri ile paylaşmıştır. Bu yeni güncellemeler ile birlikte PlayStation 4, PlayStation 5 ve PlayStation App içerisinde birçok yenilik geleceği söyleniyor.

Başlıklar

PlayStation 5 Depolama ve Genişletme

PlayStation 5, Nisan güncellemesinin oyuncular tarafından en sevilen kısmı PlayStation 5 oyunlarının uyumlu USB ile depolanması oldu. Bu özellik sayesinde daha önce dahili depolama alanınıza bir oyun yüklediyseniz bunu harici depolama alanınıza taşımanız da mümkün hale geliyor.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu