Oyunlar

OMG LOL Ne Demek? 2022

Bildiğiniz üzere her oyunda yabancı terimler kullanılır ve bu terimleri çoğu Türk oyuncular bilmez. Oyuna yeni başlayan kişiler bu kısaltmaların ne olduğunu anlamaz, bu terimlerden birkaçı OMG ve LOL. OMG LOL ne demek diye çok fazla araştırma olmaya başladı çünkü oyun içerisindeki yabancı sayıları arttı. Bu yazımızda sizlere OMG LOL ne demek onun açıklamasını yapacağız.

Başlıklar

OMG LOL Ne Demek?

CSGO, LOL, Valorant, PUBG vb. bütün oyunlarda bu kelimeler kullanılır çünkü bu kelimeler globaldir yani sadece bir oyuna bağlı kelimeler değildir, aslında bu kelimeler İngilizce uzun cümlelerin kısaltılmış halidir. Aşağıda sizler için tek tek OMG LOL ne demek açıklamasını yaptık.

OMG Ne Demek?

OMG, İngilizce’de “Oh My God” cümlesinin kısaltılmış halidir, Türkçemizde ise bunun anlamı “Aman Tanrım”‘dır. Genellikle oyun içerisinde şaşırma sırasında bu kelime kullanılır.

LOL Ne Demek?

LOL, İngilizce’de “Laughing out Loud” ya da “Lots of Laughs” cümlelerinin kısaltılmış halidir, Türkçemizde ise bunların anlamı “Çok komik, Yüksek sesle güldüm vb.” cümlelerdir. Genellikle oyun içerisinde komik bir an yaşandığında bu kelime kullanılır.

Artık OMG LOL ne demek diye aramanıza gerek yok ikisini de sizin için paylaştık.

League of Legends Nedir?

League of Legends tempolu, rekabete dayalı, strateji oyunlarının heyecanını rol yapma oyunlarının öğeleriyle bir araya getiren çevrim içi bir oyundur. Tasarımları ve oynanışlarıyla kendine özgü şampiyonlardan oluşan iki takım, çeşitli savaş alanlarında ve oyun modlarında başa baş mücadele eder. League of Legends sürekli çeşitlenen şampiyonları, sık sık güncellenen içeriği ve canlı turnuva ortamıyla, her beceri seviyesindeki oyuncunun sıkılmadan çok uzun süre oynayabileceği bir oyundur.

CS:GO Nedir ?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi.Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CSoyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular.

Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valvebir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valvebir çözüm yolu buldu. CS:GO Rütbeler, artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu