Sosyal Medya

Netflix party nasıl yapılır?

Netflix Party Nasıl Kullanılır?

Netflix party nasıl yapılır? Arkadaşlarımla beraber netflix’ten nasıl film izleyebilirim? Arkadaşlarımla farklı bilgisayarlardan netflix üzerinden beraber nasıl film izleyebilirim? Netflix party eklentisi ile arkadaşlarınız yanınızda olmasa bile hep beraber film izleme keyfini tamamen sürebilirsiniz.

Netflix dizi, film platformunda oldukça popüler bir uygulamadır. Kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunabilmek için sürekli olarak yeni özellikler getirmektedir. Netflix party (teleparty) özelliği de netflix’in yeni özellikleri arasında yer almaktadır. Peki netflix party (teleparty) nasıl kullanılır? Arkadaşlarımla beraber netflix’ten nasıl film izleyebilirim? Gibi sorularınızın cevabını aşağıdaki yazımızda sizinle paylaşacağız.

Netflix Party Nasıl Kullanılır?

Netflix party nasıl kullanılır? Pandemi sürecinde arkadaşlarımızdan ve arkadaş ortamlarımızdan ne kadar istemesek bile uzaklaşmak zorunda kaldık ve beraber yapabildiğimiz birçok aktiviteyi yapamaz hale geldik. Fakat netflix bizi bu süreçte yalnız bırakmamak için yeni bir özellik getirdi. Eski adıyla netflix party yeni adıyla teleparty  bu özellik sayesinde artık arkadaşlarımız ile farklı yerlerde olsak bile beraber film izleme heyecanını birazda olsa yaşayabileceğiz. Bu ektenti chorme üzerinden kullanılabiliyor ve arkadaşlarınızla uzaktan film izlerken aynı zamanda sohbette edebilmenize imkan sağlıyor. Netflix pandemi sürecinde  bizleri yalnız bırakmıyor. Netflix party nasıl yapılır? Netflix party nasıl kullanılır? Netflix party nedir? Netflix teleparty nasıl yapılır? Gibi sorularınızın detayları aşağıdadır;

Bu eklentinin çalışma şekli şöyledir. Arkadaşlarınızla beraber hesaplarınıza giriş yapıyorsunuz. Daha sonra netflix üzerinden izleyeceğiniz film veya dizi belirliyorsunuz ve party eklentisi sayesinde tüm hesaplar aynı anda aynı film ya da diziyi izleyebiliyor. Aynı zamanda bu eklenti üzerinden canlı sohbette edebiliyorsunuz. Sanki bir canlı yayın izliyormuşsunuz gibi yazışmalar ekranın kenarında gözüküyor. Bu eklenti sayesinde arkadaşlarınızla aynı anda film izleyebilir ve film hakkındaki düşüncelerinizi izlediğiniz arkadaşlarınızla anlık olarak paylaşabilirsiniz.

Instagram’da Beğendiklerimi Görme

Netflix Party (Teleparty) İçin Üye Olmalı mıyım?

Netflix party eklentisini duyanların sorduğu bir sorularda teleparty için üye olmam gerekiyor mu? Netflix party ücretli mi?

Bu tip sorularınıza cevap olabilmesi adına yazımızda ilgili detayları inceledik. Sorularınızın cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz. Netflix party elbette ki ücretsiz sunulmaktadır. Fakat bu eklentiyi kullanabilmeniz için ilk öncelikle netflix üyesi olmanız şarttır. Netflix üyesi olmayan kişilerin bu eklentiyi kullanma şansı maalesef yoktur. Netflix içerikleri izleyebilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Üyeliğinde belirli paketler altında ücretleri vardır. Herhangi bir paket satın almadığınızda netflix üzerinden dizi, film izlemeniz mümkün değildir. Bu paketlerden birini satın alıp üyelik oluşturduğunuz taktirde netflix party eklentisini ücretsiz kullanabilirsiniz. Netflix sadece üyelik oluştururken sizden belirli ücretler talep eder diğer sunduğu içeriklere veya eklentilere ekstra ücret talep etmiyor.

Netflix Party Nasıl oluşturulur?

Netflix party veya yeni adıyla teleparty olarak bilinen arkadaşlarınızla birlikte eşzamanlı olarak aynı filmi izlemenize olanak sağlayan bir eklentidir. Netflix party ile arkadaşlarınız ile beraber film izlemek istiyorsanız eklentiyi chorme üzerinden etkinleştirmeniz gerekmektedir. Daha sonrası için yapmanız gerekenleri  aşağıda adımlar halinde anlatacağız.

 • Uzantıyı indirin ve chorme üzerinde etkinleştirin.
 • Netflix’e giriş yapın ve bir video oynatın.
 • Adres çubuğunun altında bulunan bu uzantının rengi kırmızıya dönecektir. Uzantıya tıklayın.
 • Create a Netflix Party başlıklı bir ekran açılacaktır. Oradaki Only I have Control kutucuğunu işaretlerseniz içeriği durdurup başlatmak gibi durumların yönetimi sizde olacaktır. İşaretlemezseniz herkes yapabilecektir. Start the party düğmesine tıklayın ve başlatın.
 • Sonra içinde bağlantının olduğu bir pencere açılacaktır. Burada Copy URL yazısına tıklayın ve bağlantıyı arkadaşlarınızla paylaşın.
 • Netflix party otomatik olarak size bir icon atayacaktır. İsterseniz bunu farklı bir icon ile değiştirebilirsiniz ve kullanıcı adınızı da değiştirebilirsiniz.

Netflix Party Oturuma Katılma Nasıl Yapılır?

Netflix üzerinden başlatılan bir oturuma katılma nasıl yapılır? Netflix bulunduğu platformda oldukça popüler bir uygulamadır. Kullanıcılarına yeni güncellemeler aracılığıyla daha iyi deneyimler sunan bir uygulamadır ve kendi bünyesindeki filmler ve diziler sayesinde bir çok kullanıcı kalitesinden dolayı bu uygulamayı tercih etmektedir. Her geçen gün kullanıcı sayısının daha da çok artmasıyla netflix’de yeni güncellemeler sunmaktadır. Bunlardan biride teleparty eklentisidir. Bu eklenti sayesinde arkadaşlarınızla beraber farklı bilgisayarlar üzerinden eşzamanlı olarak aynı film ya da dizileri izlemeniz ve izlerken aynı anda sanki bir canlı yayındaymışsınız gibi sohbet edebilirsiniz. Bu eklentide açılmış bir oturuma nasıl katılabilirsiniz detaylarını paylaşacağız.

 • Chorme üzerinden uzantıyı indirin ve etkinleştirin.
 • İlk önce arkadaşınızın bir oturum başlatmış olması gerekiyor.
 • Sonra başlattığı oturumun URL ‘sini sizinle paylaşmalı.
 • Arkadaşınızın paylaştığı bağlantıya tıklayın.
 • Daha sonra Netflix Party ikonuna tıklayın ve oturuma katılacaksınız artık arkadaşlarınızla eşzamanlı olarak dizi film izleyip düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu