Oyunlar

Minecraft Yatak Yapımı

Dünyanın en popüler oyunlarından olan Minecraft gün geçtikçe kitlesini büyütmeye devam ediyor. 2009 yılında çıkış yapan oyun bu zamana kadar popülerliğini devam ettirdi ve halen de oynanıyor. 2015 yıllarında neredeyse herkes tarafından oynanan oyun şimdi ki zamanlarda yeni oyunların çıkmasıyla birlikte bir tık düşüş yaşadı fakat halen popüler durumda. Minecraft’ta ilk geceyi geçirmek çok önemlidir çünkü akşam olduğu zaman dışarıda kalırsanız yaratıklar tarafından öldürülme olasılığınız oldukça yüksek bu yüzden ilk önce küçük bir ev ve yatak yapmanız gerekiyor. Minecraft yatak yapımını bilmeyenler için bu yazıda anlattık.

Başlıklar

Minecraft Yatak Yapımı

Oyunda ilk gününüz ve geceye doğru yaklaşıyorsunuz, yaratıklar geceleri çıktığı için dışarıda durmak oldukça tehlikelidir. Yaratıklar sizi öldürürse bütün topladığınız eşyalar gider fakat Minecraft ölünce eşya gitmeme kodu kullanırsanız topladığınız eşyaları koruyabilirsiniz. Bu yüzden oyuncular geceleri hep yatarak geçirir ve sabah olunca kaldığı yerden rahatça devam eder. İlk gün fazla bir şey toplayamadığınız için ilk önce yapmanız gereken küçük bir ev ve yatak.

Minecraft yatak yapımı aslında oldukça basit, ilk önce Çalışma Masası yapmanız gerekiyor. Çalışma Masası yaptıktan sonra 3 adet yün ve 3 adet tahta ile yatağınızı yapabirsiniz. Yünleri koyunları, tahtayı ise ağaçları keserek toplayabilirsiniz. Daha sonrasında aşağıdaki görseldeki gibi eşyaları Çalışma Masasına yerleştirerek yatağınızı yapabilirsiniz.

minecraft yatak yapımı 2

Minecraft yatak yapımı iki bloktan oluşuyor ve yatağı yaparak geceyi kısa sürede geçirebilirsiniz. Yatağı yaptıktan sonra ölürseniz en son uyuduğunuz yerde doğarsınız fakat öldüğünüzde yatak yok edilmişse ilk başladığınız yerde doğar ve oyuna devam edersiniz. Eğer çevrimiçi bir Minecraft sunucusundaysanız gecenin geçmesi için bütün oyuncuların aynı anda yatması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu