Minecraft Yağmur Durdurma Kodu (2021)

1 dk okuma süresi
 Minecraft Yağmur Durdurma Kodu (2021)

Dünyanın en popüler oyunlarından olan Minecraft gün geçtikçe kitlesini büyütmeye devam ediyor. 2009 yılında çıkış yapan oyun bu zamana kadar popülerliğini devam ettirdi ve halen de oynanıyor. 2015 yıllarında neredeyse herkes tarafından oynanan oyun şimdi ki zamanlarda yeni oyunların çıkmasıyla birlikte bir tık düşüş yaşadı fakat halen popüler durumda. Bildiğiniz üzere oyun içerisinde hava durumları değişebiliyor bir an da yağmur yağabiliyor ve çoğu oyuncu yağmurun yağmasını sevmiyor. Oyun içerisinde yağmuru kapatmanız mümkün, bu yazımızda sizlere Minecraft yağmur durdurma kodu nedir onu göstereceğiz.

Minecraft Yağmur Durdurma Kodu

Oyun içerisinde yağmur yağışını durdurmak için öncelikle hilelerin açık olması gerekiyor çünkü diğer türlü yazacağınız kod işe yaramaz. Aşağıda vermiş olduğumuz kodu “T” tuşuna basarak açtığınız sohbet kısmına yazıyoruz ve Enter diyoruz daha sonrasında hava düzelmiş oluyor.

  • /toggledownfall

Minecraft

Minecraft, İsveçli geliştirici Markus “Notch” Persson tarafından geliştirilen, 2011 yılında Mojang tarafından yayınlanan ve 2014 yılında Microsoft tarafından satın alınan sandbox oyunudur. Oyun, küplerle çeşitli tasarımlar yapmanıza olanak sağlar. 3 boyutlu voxel grafiklere sahiptir.

Oyun; Dwarf Fortress, RollerCoaster Tycoon, Dungeon Keeper ve Infiniminer oyunlarından ilham alınarak geliştirilmiştir. Minecraft, 16 Mayıs 2009’da halka açık sürümden önce toplam 1 haftada yazılmış ve TIGSource forumlarında yayınlanmıştır ve oyun popülerliğini, dikkate değer ölçüde bu forumdan kazanmıştır.

Oyun ilk sürümden beri güncellenmeye devam etmektedir. Oyun ile birlikte Mojang, daha sonra 2,5 milyar $’a Microsoft’a satılmıştır. Minecraft’ın 3 platformu vardır: Java Edition, Bedrock Edition, Education Edition. Oyun, 180 Milyon kopyadan daha fazla satarak dünya tarihinin en çok satan oyunu olmuştur.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x