Minecraft Sistem Gereksinimleri 2022

1 dk okuma süresi
 Minecraft Sistem Gereksinimleri 2022

Dünyanın en popüler oyunlarından olan Minecraft gün geçtikçe kitlesini büyütmeye devam ediyor. 2009 yılında çıkış yapan oyun bu zamana kadar popülerliğini devam ettirdi ve halen de oynanıyor. 2015 yıllarında neredeyse herkes tarafından oynanan oyun şimdi ki zamanlarda yeni oyunların çıkmasıyla birlikte bir tık düşüş yaşadı fakat halen popüler durumda. Bildiğiniz üzere Minecraft eski bir oyun ve grafikleri de oldukça düşük bu yüzden sistem gereksinimleri fazla istemiyor. Çoğu oyuncu Minecraft’ın sistem gereksinimlerini merak ediyor, bu yazımızda sizlere Minecraft sistem gereksinimleri 2021 neler ona bakacağız.

Minecraft Sistem Gereksinimleri 2021

Minecraft her yeni güncellemede daha iyi bir hal alıyor ve bu yüzden de ilk çıktığı gibi bir performans göstermiyor. İlk çıktığındaki sistem gereksinimleriyle şimdiki bir değil, oyuna mod eklediğiniz zamanda sizin oynayışınızı etkiler ve FPS düşüşü yaşayabilirsiniz. FPS yükselten modlarda bulunuyor onları da kullanabilirsiniz, gelin şimdi Minecraft sistem gereksinimlerine bakalım.

Minimum Sistem Gerekesinimleri

İşletim Sistemi : Windows XP / Vista

İşlemci : Intel Pentium D veya AMD Athlon 64 (K8) 2.6 GHz

Grafik Kartı : Nvidia GeForce 9600 GT veya Radeon HD 2400 OpenGL 3.1

Bellek : 2 GB RAM

HDD : 200 MB

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi : Windows 7 /8 /10

İşlemci : Intel Core i3 veya AMD Athlon II (K10) 2.8 GHz

Grafik Kartı : GeForce 2x Serisi veya AMD Radeon HD 5x Serisi

Bellek : 4 GB RAM

HDD : 1 GB

Minecraft

Minecraft, İsveçli geliştirici Markus “Notch” Persson tarafından geliştirilen, 2011 yılında Mojang tarafından yayınlanan ve 2014 yılında Microsoft tarafından satın alınan sandbox oyunudur. Oyun, küplerle çeşitli tasarımlar yapmanıza olanak sağlar. 3 boyutlu voxel grafiklere sahiptir.

Oyun; Dwarf Fortress, RollerCoaster Tycoon, Dungeon Keeper ve Infiniminer oyunlarından ilham alınarak geliştirilmiştir. Minecraft, 16 Mayıs 2009’da halka açık sürümden önce toplam 1 haftada yazılmış ve TIGSource forumlarında yayınlanmıştır ve oyun popülerliğini, dikkate değer ölçüde bu forumdan kazanmıştır.

Oyun ilk sürümden beri güncellenmeye devam etmektedir. Oyun ile birlikte Mojang, daha sonra 2,5 milyar $’a Microsoft’a satılmıştır. Minecraft’ın 3 platformu vardır: Java Edition, Bedrock Edition, Education Edition. Oyun, 180 Milyon kopyadan daha fazla satarak dünya tarihinin en çok satan oyunu olmuştur.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

x