Oyunlar

Minecraft Ölünce Eşya Gitmeme Kodu 2022

Dünyanın en popüler oyunlarından olan Minecraft gün geçtikçe kitlesini büyütmeye devam ediyor. 2009 yılında çıkış yapan oyun bu zamana kadar popülerliğini devam ettirdi ve halen de oynanıyor. 2015 yıllarında neredeyse herkes tarafından oynanan oyun şimdi ki zamanlarda yeni oyunların çıkmasıyla birlikte bir tık düşüş yaşadı fakat halen popüler durumda. Hayatta Kalma modundayken öldüğünüzde oyunda bulunan eşyalarınız gider, öldüğünüzde eşyalarınızın gitmemesi için bir kod bulunuyor ve bunu yazdığınız zaman öldüğünüzde eşyalarınız siz de kalmaya devam ediyor. Bu yazımızda sizlere Minecraft ölünce eşya gitmeme kodu nedir onu göstereceğiz.

Başlıklar

Minecraft Ölünce Eşya Gitmeme Kodu

Oyun içerisinde kod kullanmak için ilk önce ayarlardan hile yazmayı aktif etmeniz gerekiyor daha sonrasında normal yazı yazdığımız yere aşağıda vermiş olduğumuz iki adet koddan birisini yazmamız yetiyor. Artık öldüğünüz zaman eşyalarınız gitmeyecek.

  • /keepitems
  • /gamerule keepInventory true

Minecraft

Minecraft, İsveçli geliştirici Markus “Notch” Persson tarafından geliştirilen, 2011 yılında Mojang tarafından yayınlanan ve 2014 yılında Microsoft tarafından satın alınan sandbox oyunudur. Oyun, küplerle çeşitli tasarımlar yapmanıza olanak sağlar. 3 boyutlu voxel grafiklere sahiptir.

Oyun; Dwarf Fortress, RollerCoaster Tycoon, Dungeon Keeper ve Infiniminer oyunlarından ilham alınarak geliştirilmiştir. Minecraft, 16 Mayıs 2009’da halka açık sürümden önce toplam 1 haftada yazılmış ve TIGSource forumlarında yayınlanmıştır ve oyun popülerliğini, dikkate değer ölçüde bu forumdan kazanmıştır.

Oyun ilk sürümden beri güncellenmeye devam etmektedir. Oyun ile birlikte Mojang, daha sonra 2,5 milyar $’a Microsoft’a satılmıştır. Minecraft’ın 3 platformu vardır: Java Edition, Bedrock Edition, Education Edition. Oyun, 180 Milyon kopyadan daha fazla satarak dünya tarihinin en çok satan oyunu olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu