Minecraft Netherite Nasıl Bulunur? (2021)

1 dk okuma süresi
 Minecraft Netherite Nasıl Bulunur? (2021)

Dünyanın en popüler oyunlarından olan Minecraft gün geçtikçe kitlesini büyütmeye devam ediyor. 2009 yılında çıkış yapan oyun bu zamana kadar popülerliğini devam ettirdi ve halen de oynanıyor. 2015 yıllarında neredeyse herkes tarafından oynanan oyun şimdi ki zamanlarda yeni oyunların çıkmasıyla birlikte bir tık düşüş yaşadı fakat halen popüler durumda. Minecraft dünyasında muhteşem bir öğe daha bulunuyor o da Netherite. Oyuna sonradan eklenen Netherite’nin nasıl bulunduğunu merak ediyor. Biz de bu yazımızda sizlere Minecraft Netherite nasıl bulunur onu göstereceğiz.

Minecraft Netherite Nasıl Bulunur?

Oyunda Netherite’yi nasıl bulacağınızı aşağıda sizlere adım adım anlattık. Anlattığımız adımları yaparak siz de Netherite bulabilirsiniz. Netherite sadece “Antik Kalıntı” blokları ile elde ediliyor, “Antik Kalıntı” bloklarını bulabilmeniz için de aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor.

  • Netherite bulmak için öncelikle Nether‘e gitmeniz gerekiyor.
  • Y:8, Y:15 ve Y:22 Koordinatlarında genellikle Netherite bulunuyor özellikle Y:15’de en fazla Netherite’yi bulabilirsiniz.
  • Blokları sadece Elmas Kazma ile kazabilirsiniz buna dikkat edin, kazdıktan sonra blokları kömür ile eritip Netherite Hurdası elde edebilirsiniz.

Minecraft

Minecraft, İsveçli geliştirici Markus “Notch” Persson tarafından geliştirilen, 2011 yılında Mojang tarafından yayınlanan ve 2014 yılında Microsoft tarafından satın alınan sandbox oyunudur. Oyun, küplerle çeşitli tasarımlar yapmanıza olanak sağlar. 3 boyutlu voxel grafiklere sahiptir.

Oyun; Dwarf Fortress, RollerCoaster Tycoon, Dungeon Keeper ve Infiniminer oyunlarından ilham alınarak geliştirilmiştir. Minecraft, 16 Mayıs 2009’da halka açık sürümden önce toplam 1 haftada yazılmış ve TIGSource forumlarında yayınlanmıştır ve oyun popülerliğini, dikkate değer ölçüde bu forumdan kazanmıştır.

Oyun ilk sürümden beri güncellenmeye devam etmektedir. Oyun ile birlikte Mojang, daha sonra 2,5 milyar $’a Microsoft’a satılmıştır. Minecraft’ın 3 platformu vardır: Java Edition, Bedrock Edition, Education Edition. Oyun, 180 Milyon kopyadan daha fazla satarak dünya tarihinin en çok satan oyunu olmuştur.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x