Oyunlar

Minecraft kürsü nasıl yapılır? (2022)

Dünyanın en popüler oyunlarından olan Minecraft gün geçtikçe kitlesini büyütmeye devam ediyor. 2009 yılında çıkış yapan oyun bu zamana kadar popülerliğini devam ettirdi ve halen de oynanıyor. 2015 yıllarında neredeyse herkes tarafından oynanan oyun şimdi ki zamanlarda yeni oyunların çıkmasıyla birlikte bir tık düşüş yaşadı fakat halen popüler durumda. Bildiğiniz üzere oyun içerisinde neredeyse her eşyayı yapabilirsiniz, bu sefer de çoğu kişinin merak ettiği kürsü yapımını göstereceğiz. Bu yazımızda sizlere Minecraft kürsü nasıl yapılır anlatacağız.

Başlıklar

Minecraft kürsü nasıl yapılır?

Minecraft oyunun içinde kürsü genellikle kitap, tüy veya yazılı kitap tutmak için kullanılır. Kürsü genellikle çok oyunculu modlarda daha aktif kullanılır. Kürsü yapımı oldukça basittir fakat yapmak için ilk önce kitaplığa ihtiyacınız var, kitaplığı yaptıktan sonra kürsü için bir de dört adet Levha yapmanız gerekiyor ardından bu iki eşya ile kürsüyü yapabilirsiniz. Daha iyi anlamanız için aşağıda bulunan görsele bakabilirsiniz.

minecraft kürsü nasıl yapılır 2

Minecraft kürsü nasıl yapılır diye merak ediyorsanız bu yazımızda çözümünü buldunuz artık kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Minecraft

Minecraft, İsveçli geliştirici Markus “Notch” Persson tarafından geliştirilen, 2011 yılında Mojang tarafından yayınlanan ve 2014 yılında Microsoft tarafından satın alınan sandbox oyunudur. Oyun, küplerle çeşitli tasarımlar yapmanıza olanak sağlar. 3 boyutlu voxel grafiklere sahiptir.

Oyun; Dwarf Fortress, RollerCoaster Tycoon, Dungeon Keeper ve Infiniminer oyunlarından ilham alınarak geliştirilmiştir. Minecraft, 16 Mayıs 2009’da halka açık sürümden önce toplam 1 haftada yazılmış ve TIGSource forumlarında yayınlanmıştır ve oyun popülerliğini, dikkate değer ölçüde bu forumdan kazanmıştır.

Oyun ilk sürümden beri güncellenmeye devam etmektedir. Oyun ile birlikte Mojang, daha sonra 2,5 milyar $’a Microsoft’a satılmıştır. Minecraft’ın 3 platformu vardır: Java Edition, Bedrock Edition, Education Edition. Oyun, 180 Milyon kopyadan daha fazla satarak dünya tarihinin en çok satan oyunu olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu