Minecraft komut bloğu nasıl alınır?

1 dk okuma süresi
 Minecraft komut bloğu nasıl alınır?

Dünyanın en popüler oyunlarından olan Minecraft gün geçtikçe kitlesini büyütmeye devam ediyor. 2009 yılında çıkış yapan oyun bu zamana kadar popülerliğini devam ettirdi ve halen de oynanıyor. 2015 yıllarında neredeyse herkes tarafından oynanan oyun şimdi ki zamanlarda yeni oyunların çıkmasıyla birlikte bir tık düşüş yaşadı fakat halen popüler durumda. Bildiğiniz üzere oyun içerisinde neredeyse her eşyayı yapabilirsiniz, bu sefer de çoğu kişinin merak ettiği Minecraft komut bloğu yapımı göstereceğiz. Bu yazımızda sizlere Minecraft komut bloğu nasıl alınır anlatacağız.

Minecraft komut bloğu nasıl alınır?

Minecraft oyununda komut bloğu oldukça işinize yarayabilir, komut bloğu sayesinde birçok şeyi kolay hale getirebilirsiniz. Komut bloğunu almak için oyun içerisinde konsolu açarak aşağıda vermiş olduğumuz kodları yazmanız gerekmekte, kodları yazdıktan sonra komut bloğuna sahip olabilirsiniz.

  • /give (kullanıcı adı) 137 1
  • /give @kullanıcıadı command_block

Minecraft komut bloğu nasıl alınır diye merak ediyorsanız bu yazımızda çözümünü buldunuz artık kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Minecraft

Minecraft, İsveçli geliştirici Markus “Notch” Persson tarafından geliştirilen, 2011 yılında Mojang tarafından yayınlanan ve 2014 yılında Microsoft tarafından satın alınan sandbox oyunudur. Oyun, küplerle çeşitli tasarımlar yapmanıza olanak sağlar. 3 boyutlu voxel grafiklere sahiptir.

Oyun; Dwarf Fortress, RollerCoaster Tycoon, Dungeon Keeper ve Infiniminer oyunlarından ilham alınarak geliştirilmiştir. Minecraft, 16 Mayıs 2009’da halka açık sürümden önce toplam 1 haftada yazılmış ve TIGSource forumlarında yayınlanmıştır ve oyun popülerliğini, dikkate değer ölçüde bu forumdan kazanmıştır.

Oyun ilk sürümden beri güncellenmeye devam etmektedir. Oyun ile birlikte Mojang, daha sonra 2,5 milyar $’a Microsoft’a satılmıştır. Minecraft’ın 3 platformu vardır: Java Edition, Bedrock Edition, Education Edition. Oyun, 180 Milyon kopyadan daha fazla satarak dünya tarihinin en çok satan oyunu olmuştur.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x