Oyunlar

Minecraft kitap nasıl yapılır?

Dünyanın en popüler oyunlarından olan Minecraft gün geçtikçe kitlesini büyütmeye devam ediyor. 2009 yılında çıkış yapan oyun bu zamana kadar popülerliğini devam ettirdi ve halen de oynanıyor. 2015 yıllarında neredeyse herkes tarafından oynanan oyun şimdi ki zamanlarda yeni oyunların çıkmasıyla birlikte bir tık düşüş yaşadı fakat halen popüler durumda. Bildiğiniz üzere oyun içerisinde neredeyse her eşyayı yapabilirsiniz, bu sefer de çoğu kişinin merak ettiği Minecraft kitap yapımını göstereceğiz. Bu yazımızda sizlere Minecraft kitap nasıl yapılır anlatacağız.

Başlıklar

Minecraft kitap yapımı

Minecraft oyununda kitap sayesinde hem bazı eşyaları hem de karakterinizi geliştirebilirsiniz. Kitap yapmanız için öncelikle birkaç eşyaya ihtiyacınız var. Minecraft kitap yapımı 3 adet kağıt ve 1 adet deri ile oluyor, daha sonrası bu iki eşyayı Üretim Menüsüne gelerek birleştiriyoruz. Daha iyi anlamanız için aşağıda görsel olarak ekledik.

minecraft kitap nasıl yapılır 2

Minecraft kitap nasıl yapılır diye merak ediyorsanız bu yazımızda çözümünü buldunuz artık kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Minecraft

Minecraft, İsveçli geliştirici Markus “Notch” Persson tarafından geliştirilen, 2011 yılında Mojang tarafından yayınlanan ve 2014 yılında Microsoft tarafından satın alınan sandbox oyunudur. Oyun, küplerle çeşitli tasarımlar yapmanıza olanak sağlar. 3 boyutlu voxel grafiklere sahiptir.

Oyun; Dwarf Fortress, RollerCoaster Tycoon, Dungeon Keeper ve Infiniminer oyunlarından ilham alınarak geliştirilmiştir. Minecraft, 16 Mayıs 2009’da halka açık sürümden önce toplam 1 haftada yazılmış ve TIGSource forumlarında yayınlanmıştır ve oyun popülerliğini, dikkate değer ölçüde bu forumdan kazanmıştır.

Oyun ilk sürümden beri güncellenmeye devam etmektedir. Oyun ile birlikte Mojang, daha sonra 2,5 milyar $’a Microsoft’a satılmıştır. Minecraft’ın 3 platformu vardır: Java Edition, Bedrock Edition, Education Edition. Oyun, 180 Milyon kopyadan daha fazla satarak dünya tarihinin en çok satan oyunu olmuştur.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu