Minecraft Eyer Yapımı (2021)

1 dk okuma süresi
 Minecraft Eyer Yapımı (2021)

Dünyanın en popüler oyunlarından olan Minecraft gün geçtikçe kitlesini büyütmeye devam ediyor. 2009 yılında çıkış yapan oyun bu zamana kadar popülerliğini devam ettirdi ve halen de oynanıyor. 2015 yıllarında neredeyse herkes tarafından oynanan oyun şimdi ki zamanlarda yeni oyunların çıkmasıyla birlikte bir tık düşüş yaşadı fakat halen popüler durumda. Minecraft’ta eyer oldukça kullanışlı bir öğe fakat çoğu kişi nasıl yapılacağını bilmiyor. Eyer ile çoğu hayvanın üzerine binebilir ve etrafı onunla gezebilirsiniz, yürümenize gerek kalmaz. Bu yazımızda sizlere Minecraft eyer yapımı nasıl olur onu göstereceğiz

Minecraft Eyer Yapımı

Yürümek yerine hayvanların üzerine binip yolculuk yapmanız sizin için daha iyi olacaktır fakat eyersiz hayvanların üzerine binemiyorsunuz. Bilmeyenler için eyer yapımı aşağıdaki gibidir. Eyer yapmak için ortaya bir iplik, ipliğin altına demir ve ipliğin etrafına da 5 adet deri yerleştiriyoruz.

minecraft eyer nasıl yapılır

Minecraft

Minecraft, İsveçli geliştirici Markus “Notch” Persson tarafından geliştirilen, 2011 yılında Mojang tarafından yayınlanan ve 2014 yılında Microsoft tarafından satın alınan sandbox oyunudur. Oyun, küplerle çeşitli tasarımlar yapmanıza olanak sağlar. 3 boyutlu voxel grafiklere sahiptir.

Oyun; Dwarf Fortress, RollerCoaster Tycoon, Dungeon Keeper ve Infiniminer oyunlarından ilham alınarak geliştirilmiştir. Minecraft, 16 Mayıs 2009’da halka açık sürümden önce toplam 1 haftada yazılmış ve TIGSource forumlarında yayınlanmıştır ve oyun popülerliğini, dikkate değer ölçüde bu forumdan kazanmıştır.

Oyun ilk sürümden beri güncellenmeye devam etmektedir. Oyun ile birlikte Mojang, daha sonra 2,5 milyar $’a Microsoft’a satılmıştır. Minecraft’ın 3 platformu vardır: Java Edition, Bedrock Edition, Education Edition. Oyun, 180 Milyon kopyadan daha fazla satarak dünya tarihinin en çok satan oyunu olmuştur.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x