Oyunlar

Minecraft Envanter Koruma Kodu

Dünyanın en popüler oyunlarından olan Minecraft gün geçtikçe kitlesini büyütmeye devam ediyor. 2009 yılında çıkış yapan oyun bu zamana kadar popülerliğini devam ettirdi ve halen de oynanıyor. 2015 yıllarında neredeyse herkes tarafından oynanan oyun şimdi ki zamanlarda yeni oyunların çıkmasıyla birlikte bir tık düşüş yaşadı fakat halen popüler durumda. Hayatta kalma modundayken ister istemez ölümle karşılaşabiliyorsunuz, özellikle de envanterinize güzel şeyler kastıktan sonra ölmek bir hayli sinir bozucu oluyor. Öldükten sonra eşyaların gitmemesi için Minecraft envanter koruma kodu bulunuyor, bu sayede ne kadar ölseniz de topladığınız eşyalar envanterinizden gitmiyor.

Başlıklar

Minecraft Envanter Koruma Kodu

Hayatta kalma modunda uzun uğraşlar sonucu envanterinize güzel eşyalar aldıktan sonra Creeper, Zombi, İskelet gibi canavarlar tarafından öldürülebilirsiniz. Eğer ölürseniz bütün topladığınız eşyalar envanterinizden gider ve sıfırdan tekrar toplamak zorunda kalırsınız. Minecraft oyuncuları için bu durum oldukça sinir bozucu bir durum olabiliyor fakat öldükten sonra topladığınız eşyaların hala sizde kalmasını Minecraft envanter koruma kodu ile sağlayabilirsiniz.

minecraft envanter koruma kodu 2

Minecraft oynarken birçok kod kullanıyoruz ve oldukça etkili oluyor, bu kod da oldukça işimize yarayacak. Aşağıdaki adımları takip ederek bu kodun nasıl kullanılacağını öğrenebilirsiniz.

  • Oyunu açın ve hile yazmayı aktif edin
  • Ardından sohbet kısmını açın
  • /keepitems
  • /gamerule keepInventory true
  • Bu iki kodu ayrı ayrı yazın

Yukarıdaki kodları yazdıktan sonra öldükten sonra eşyalarınız gitmeyecek ve topladığınız eşyalarla oyuna devam edebileceksiniz.

Minecraft

Minecraft, İsveçli geliştirici Markus “Notch” Persson tarafından geliştirilen, 2011 yılında Mojang tarafından yayınlanan ve 2014 yılında Microsoft tarafından satın alınan sandbox oyunudur. Oyun, küplerle çeşitli tasarımlar yapmanıza olanak sağlar. 3 boyutlu voxel grafiklere sahiptir.

Oyun; Dwarf Fortress, RollerCoaster Tycoon, Dungeon Keeper ve Infiniminer oyunlarından ilham alınarak geliştirilmiştir. Minecraft, 16 Mayıs 2009’da halka açık sürümden önce toplam 1 haftada yazılmış ve TIGSource forumlarında yayınlanmıştır ve oyun popülerliğini, dikkate değer ölçüde bu forumdan kazanmıştır.

Oyun ilk sürümden beri güncellenmeye devam etmektedir. Oyun ile birlikte Mojang, daha sonra 2,5 milyar $’a Microsoft’a satılmıştır. Minecraft’ın 3 platformu vardır: Java Edition, Bedrock Edition, Education Edition. Oyun, 180 Milyon kopyadan daha fazla satarak dünya tarihinin en çok satan oyunu olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu