Minecraft Ejderha Modu

1 dk okuma süresi
 Minecraft Ejderha Modu

Dünyanın en popüler oyunlarından olan Minecraft gün geçtikçe kitlesini büyütmeye devam ediyor. 2009 yılında çıkış yapan oyun bu zamana kadar popülerliğini devam ettirdi ve halen de oynanıyor. 2015 yıllarında neredeyse herkes tarafından oynanan oyun şimdi ki zamanlarda yeni oyunların çıkmasıyla birlikte bir tık düşüş yaşadı fakat halen popüler durumda. Bildiğiniz üzere oyun içerisinde birçok mod kullanılabilir, bu modlardan bir taneside Ejderha Modu. Bu yazımızda sizlere Minecraft Ejderha Modu nasıl kullanılır onu göstereceğiz.

Minecraft Ejderha Modu nasıl kurulur?

Minecraft Ejderha modu için ilk önce dosya indirmeniz gerekiyor, bu dosyaları internetten araştırarak bulabilirsiniz. İnternetten Minecraft için birçok mod yapan site bulunuyor, bu sitelerinden herhangi birinden modu indirip kurabilirsiniz. Modları kendi Minecraft sürümünüze göre indirmeyi unutmayın çünkü modlar sürümlere göre yapılmaktadır. Her şeyi tamamladıktan sonra Minecraft Ejderha modunun keyfini çıkartın.

minecraft ejderha modu 2

Minecraft

Minecraft, İsveçli geliştirici Markus “Notch” Persson tarafından geliştirilen, 2011 yılında Mojang tarafından yayınlanan ve 2014 yılında Microsoft tarafından satın alınan sandbox oyunudur. Oyun, küplerle çeşitli tasarımlar yapmanıza olanak sağlar. 3 boyutlu voxel grafiklere sahiptir.

Oyun; Dwarf Fortress, RollerCoaster Tycoon, Dungeon Keeper ve Infiniminer oyunlarından ilham alınarak geliştirilmiştir. Minecraft, 16 Mayıs 2009’da halka açık sürümden önce toplam 1 haftada yazılmış ve TIGSource forumlarında yayınlanmıştır ve oyun popülerliğini, dikkate değer ölçüde bu forumdan kazanmıştır.

Oyun ilk sürümden beri güncellenmeye devam etmektedir. Oyun ile birlikte Mojang, daha sonra 2,5 milyar $’a Microsoft’a satılmıştır. Minecraft’ın 3 platformu vardır: Java Edition, Bedrock Edition, Education Edition. Oyun, 180 Milyon kopyadan daha fazla satarak dünya tarihinin en çok satan oyunu olmuştur.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x