Oyunlar

LOL Siyah Ekran Sorunu (2022)

Riot Games’in en gözde oyunu olan dünya çapındaki en popüler MOBA oyunu League of Legends, gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Türkiye’nin en popüler oyunlarından biri olan League of Legends’da oyuncular son zamanda bir hatayla karşılaşıyor. LOL siyah ekran sorunu çoğu oyuncunun karşısına çıkıyor ve oldukça sinir ediyor. Biz de bu yazımızda sizlere LOL siyah ekran sorunu nasıl çözülür göstereceğiz, gelin sorun hakkında detaylara bakalım.

LOL Siyah Ekran sorunu nasıl çözülür?

Oyuncuların karşısına çıkan bu sinir bozucu LOL siyah ekran sorunun kaynağı genellikle ekran kartından kaynaklanıyor. Henüz bu sorunun kesin bir çözümü yok fakat birkaç alternatif çözüm bulunuyor. Alternatif çözümleri sizlere tek tek anlattık siz de bunları deneyip çözüme ulaşabilirsiniz.

lol siyah ekran sorunu 2

Gereksiz dosyaları silin

Windows tuşuna basın ve Çalıştır yazın. Ardından çıkan yere ilk önce “%temp%” yazın ve tamam diyin, açılan klasördeki bütün dosyaları silin. Daha sonrasında tekrar aynı işlemi yapın fakat bu sefer sadece “temp” yazın, burada da açılan klasördeki bütün dosyaları silin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

League of Legends’ı onarın

Eğer yukarıda yöntem sizi çözüme ulaştırmadıysa LoL’ü açın ve onarın. Bir süre o kendini onaracaktır ardından giriş yapmayı deneyin büyük ihtimal sorun çözülmüş olacaktır.

Kabloları kontrol edin

Bilgisayarınızın arkasında bulunan ekran kartı kablosunu kontrol edin, gevşeme durumu olabilir ve bu yüzden bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bunun dışında Ram belleklerinizi de kontrol edebilirsiniz.

League of Legends Nedir?

League of Legends tempolu, rekabete dayalı, strateji oyunlarının heyecanını rol yapma oyunlarının öğeleriyle bir araya getiren çevrim içi bir oyundur. Tasarımları ve oynanışlarıyla kendine özgü şampiyonlardan oluşan iki takım, çeşitli savaş alanlarında ve oyun modlarında başa baş mücadele eder. League of Legends sürekli çeşitlenen şampiyonları, sık sık güncellenen içeriği ve canlı turnuva ortamıyla, her beceri seviyesindeki oyuncunun sıkılmadan çok uzun süre oynayabileceği bir oyundur.

LOL Nasıl Oynanır?

League of Legends 5’er kişilik 2 takımın, 3 koridordan oluşan bir haritada birbirlerinin merkezini yıkma mücadelesidir. Bu işlemi gerçekleştirirken çeşitli değişkenleri kullanmak durumunda olursunuz. Bu değişkenleri kullanma metodunuz da sizin stratejinizi belirler. Stratejinizi belirleyebileceğiniz 6 farklı değişken vardır. Bu değişkenler şu şekilde sıralanır; Şampiyonlar, Eşyalar, Kabiliyetler, Rünler ve Sihirdar Büyüleri. Tercih ettiğiniz seçeneğe göre rakibinize üstünlük sağlayabilir ve bu üstünlüğü koruyarak zafere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu