LOL 11.19 yama notları

8 dk okuma süresi
 LOL 11.19 yama notları

LOL 11.18 yama notları açıklandı hemen ardından PBE LOL 11.19 yama notları da açıklandı. Yakın zamanda çıkışını gerçekleştirecek olan 11.19 yaması için şimdiden yeni içerikler yayınlandı, bu yazımızda yeni yamada gelecek olan kostümleri, şampiyonu ve sihirdar simgelerini görebilirsiniz. LOL 11.19 meta şampiyonları neler merak ediyorsanız o yazımıza da göz atabilirsiniz.

LOL 11.19 Yama Notları

Oyuna yakın zamanda gelmesi beklenen LOL 11.19 yama notları içeriği aşağıda bulunuyor; yeni kostümler, sihirdar simgeleri oldukça eğlenceli gözüküyor.

lol yama notları 2

LOL 11.19 Yama Notları Ultra Rekabet Faktörü

LOL 11.19 yama notları ile birlikte spatulalarınızı bileyin; çünkü URF 11.19’da, tam da Dünya Şampiyonası başlamak üzereyken geri dönüyor! Isınma hareketlerinizi yapın ve klavyenizi dövmeye hazır olun. Ayrıca yaptığımız önemli URF güncellemelerine aşağıdaki bölümden göz atmayı unutmayın.

Denge Yenilemesi

Bu sefer URF’te moda özel şampiyon ayarlamaları yapabilmek için yeni bir dengeleme stratejisi kullanıyoruz. Eskiden bu modda ideal kazanma oranını %50 olarak belirlemiştik ve şampiyonların klasik Sihirdar Vadisi’ndeki (SV) dengelenme yöntemini burada kullanmıyorduk. Zaten harika bir çözümü olan bir şeyi kurcalamanın pek de mantıklı olmadığını fark ettik. Dolayısıyla mevcut değerleri, klasik SV’deki değerlere yakın tutmaya karar verdik. Tüm şampiyonların kazanma oranlarını %50’ye getirmeye çalışmak yerine, artık URF’teki (ve gelecek oyun modlarındaki) şampiyonları SV’deki kazanma oranlarına yakın olacak şekilde ayarlayacağız. Yeni stratejimiz, şampiyonların normal SV’de %50 kazanma oranına sahip olmamalarına neden olan çeşitli özel durumları da hesaba katacak (mesela düşük oynanma oranı veya oynanışın sınırlı bir kitleye hitap etmesi).

Bu yaklaşımımız çok sayıda değişikliğe yol açacağı için URF’teki sıradan şampiyon ayarlamalarının çoğunu*, 11.19 Yaması’nın ilk günlerinde kaldıracağız. Bunlara verilen hasar, alınan hasar, iyileştirme ve kalkan gücündeki yüzdelik değişiklikler dahil. Aurelion Sol’ün üçten fazla yıldıza sahip olması gibi bireysel mekanik değişiklikleriyse kalacak. 11.19 sırasında URF’teki şampiyonları yeni hedeflerimize göre dengeleyecek bir yama ortası güncellemesi getireceğiz.

Kalkan Gücü

URF’ün önceki versiyonlarında kalkanları tamamıyla zayıflatmamış, yalnızca yeteneklerle sağlanan kalkanların oranlarını azaltmıştık. Yeni şampiyonları, Görsel ve Oynanış Yenilemelerini ve büyük yama değişikliklerini kaçırmamak için artık tüm şampiyonların bütün kalkanlarını tıpkı iyileştirme gücünde olduğu gibi tutarlı bir şekilde zayıflatıyoruz.

Koridor Minyonlarının Altın Değerleri

Çok uzun zaman önce SV’deki minyonların altın değerlerini güncellediğimizde, URF’te aynı ayarlamaları yapmamıştık. Bu durumu düzeltiyor ve yeni değerleri SV’dekini temel alan basit bir yüzdelik artışla belirliyoruz. URF’ün erken safhalarında genel altını biraz azaltmış olacağız ama aynı zamanda modların arasındaki farkları anlamayı daha kolay hale getirecek ve muhtemelen gelecekte benzer bir uyuşmazlık oluşmasını engelleyeceğiz.

URF BÜYÜCÜ MİNYONUNUN TABAN ALTINI 21  19,6 (SV’de 14)
URF YAKIN DÖVÜŞÇÜ MİNYONUNUN TABAN ALTINI 27  29,4 (SV’de 21)
URF KUŞATMA MİNYONUNUN TABAN ALTINI 100  84 (SV’de 60) 

LOL 11.19 Yama Notları Dünya Şampiyonası Clash’i

Dünya Şampiyonası Clash’inin ilk hafta sonunun takım kurma aşaması 27 Eylül’de başlayacak ve maçlar 2-3 Ekim’de oynanacak. Dünya Şampiyonası Clash’inde standart kupa, sancak ve logo Clash ödüllerinin yanı sıra şunları içeren bir ganimet kapsülü de kazanılabilecek:

 • 1. Sıra (hem temel hem de özel bilet için): (1) Şampiyona Etkinlik Küresi + (1) Rasgele Kalıcı Şampiyonlar Şampiyonu Kostümü + (1) 2021 Ejder Hâkimleri Clash Simgesi
 • 1-7. Sıra (özel bilet için): (1) Rasgele Kalıcı Şampiyonlar Şampiyonu Kostümü + (1) 2021 Ejder Hâkimleri Clash Simgesi
 • 8-15. Sıra (özel bilet için): (1) Rasgele Şampiyonlar Şampiyonu Kostüm Kristali + (1) 2021 Ejder Hâkimleri Clash Simgesi
 • Diğer tüm Clash katılımcıları (hem temel hem de özel bilet için): (1) 2021 Ejder Hâkimleri Clash Simgesi

Clash ZP Yolu – Oyuncular artık Clash sekmesinden sezon sonu ödülleri yolu ve ZP eşikleri de dahil olmak üzere, sezonluk ZP ilerlemelerini görebilecek.

LOL 11.19 Yama Notları Bilgisayar Başından Ayrılma Cezaları

LOL 11.19 yama notları, bilgisayar başından ayrılmayı alışkanlık haline getirenlere daha sert yaptırımlar uygulamak ve oyun deneyimini daha sağlıklı hale getirmek için bilgisayar başından ayrılma cezalarına yeni aşamalar ekliyoruz. Oyuncular artık bilgisayar başından ayrılma cezalarının yüksek aşamalarında, sıra gecikmelerinin yanı sıra yeni bir sıraya girememe cezası da alacak. Sıra gecikmeli beş oyundan herhangi birinde bilgisayar başından ayrıldığı tespit edilen oyuncuların sıra gecikmeleri yenilenecek. Bu gecikmeler ve sıraya girememe cezaları, Clash ve TFT hariç tüm sıralarda uygulanacak.

Cezalar bu yamada Kuzey Amerika ve Latin Amerika Güney sunucularında test edilecek, bir sonraki yamada diğer sunuculara getirilecek.

BİLGİSAYAR BAŞINDAN AYRILMA – 1. AŞAMA 5 oyun için 5 dakikalık sıra gecikmesi
BİLGİSAYAR BAŞINDAN AYRILMA – 2. AŞAMA 5 oyun için 10 dakikalık sıra gecikmesi
BİLGİSAYAR BAŞINDAN AYRILMA – 3. AŞAMA 5 oyun için 15 dakikalık sıra gecikmesi
YENİBİLGİSAYAR BAŞINDAN AYRILMA – 4. AŞAMA 5 oyun için 15 dakikalık sıra gecikmesi + 24 saatlik sıraya girememe cezası
YENİBİLGİSAYAR BAŞINDAN AYRILMA – 5. AŞAMA 5 oyun için 15 dakikalık sıra gecikmesi + 3 günlük sıraya girememe cezası
YENİBİLGİSAYAR BAŞINDAN AYRILMA – 6. AŞAMA 5 oyun için 15 dakikalık sıra gecikmesi + 7 günlük sıraya girememe cezası
YENİBİLGİSAYAR BAŞINDAN AYRILMA – 7. AŞAMA 5 oyun için 15 dakikalık sıra gecikmesi + 2 haftalık sıraya girememe cezası

LOL 11.19 Yama Notları Giderilen Hatalar

 • Temel Fiora’nın replikleri daha net ve tutarlı olacak şekilde yeniden düzenlendi.
 • Bazı Yırtıcı anahtar rünü ipuçları, 11.18 Yaması’ndaki değişiklikleri yansıtacak şekilde düzeltildi.
 • Nasus’un Q – Sömürü Darbesi yeteneği artık yetenek hasarı verilince oluşan eşya etkilerini tetikliyor (Luden’in Çığlığı veya Tanrıça’nın Gözyaşı gibi).
 • Irelia’nın Q – Uçarbıçak yeteneğinin zaman zaman iki kat hasar vermesine yol açan hata giderildi.
 • Q – İntikam Bumerangı ilerlerken E – Kahraman Sallanışı yeteneği kullanılmışsa ve bir yüzey şekline isabet etmemişse, Akshan’ın hemen bir Q – İntikam Bumerangı daha kullanabilmesine yol açan hata giderildi.
 • Braum’un E – Kapı Gibi yeteneği, kalkana bir şampiyon tarafından hasar veren ilk yetenek Jayce’in Q – Şok Patlaması‘ysa, onun hasarını doğru bir şekilde engelliyor.
 • Malzahar’ın Pasif – Hiçlik Geçişi yeteneğinin, Gece Tırpanı’nın Ruhsöken pasifini tetikleyen saldırıların ve yeteneklerin hasarını doğru bir şekilde azaltmamasına yol açan hata giderildi.
 • Aurelion Sol, Savaş Sisi’nden çıktığında Q – Felaket Yıldızı yeteneğinin görsel efektlerinin senkronizasyonunun bozulmasına ve olduğundan daha uzakta görünmesine yol açan hata giderildi.
 • Qiyana’nın W – Diyarın Hâkimi yeteneğini kullandıktan sonra zaman zaman Q – Ixtal Bıçağı yeteneğinin bekleme süresini görmezden gelmesine yol açan hata giderildi.
 • Taliyah Q – Taş Hasadı yeteneğini İşlenmiş Zemin’in üstünde hareket etmeden kullandığında, şampiyonun pasifinin bekleme süresi sıfırlanana kadar bir kez daha Q kullanamamasına yol açan hata giderildi.
 • Kararma artık Gangplank’in fıçıları veya Teemo’nun mantarları gibi şampiyonlar tarafından oluşturulan, hedef alınabilir nesnelere karşı mutlak sömürü sağlamıyor.
 • Doran’ın Kılıcı ve Açgözlü Avcı artık totemlere karşı fiziksel sömürü sağlamıyor.
 • Vadiyaran’ın Ornn geliştirmesi olan Icathia’nın Laneti, artık efsanevi eşya başına 8 YG sağlıyor.
 • Sinsi Pençe’nin Kum Darbesi aktifi çok kısa menzilden kullanıldığında, etkinin ilave hasarının tetiklenmemesine yol açan hata giderildi.
 • Sinsi Pençe’nin Kum Darbesi aktifi kullanılmadan hemen önce Bard’ın R – Kader Birliği yeteneğinden isabet almak, artık zamanı durdurma etkisi sona erdikten sonra yeteneklerin kullanılmasını engellemiyor.
 • Gece Tırpanı’nın Ruhsöken pasifinin eşya alındığında zamanı durdurma etkisi altında olan rakiplere karşı tetiklenmemesine yol açan hata giderildi.
 • Bir şampiyon katledilmişken Donmuş Yürek aldığında, Kışın Sinesi pasifinin kısa süre önce kullanıcının saldırdığı rakiplere karşı tetiklenmesine yol açan hata giderildi.
 • Irelia 4 Pasif – Ionia Azmi yüküne sahipken, bıçaklarının renk değiştirmemesine yol açan hata giderildi.

LOL 11.19 Yama Notları ile Gelecek Kostüm ve Renkler

Yeni LOL 11.19 Yama Notları ile birlikte oyuna eklenecek yeni kostümler ve renkler belli oldu.

League of Legends Nedir?

League of Legends tempolu, rekabete dayalı, strateji oyunlarının heyecanını rol yapma oyunlarının öğeleriyle bir araya getiren çevrim içi bir oyundur. Tasarımları ve oynanışlarıyla kendine özgü şampiyonlardan oluşan iki takım, çeşitli savaş alanlarında ve oyun modlarında başa baş mücadele eder. League of Legends sürekli çeşitlenen şampiyonları, sık sık güncellenen içeriği ve canlı turnuva ortamıyla, her beceri seviyesindeki oyuncunun sıkılmadan çok uzun süre oynayabileceği bir oyundur.

LOL Nasıl Oynanır?

League of Legends 5’er kişilik 2 takımın, 3 koridordan oluşan bir haritada birbirlerinin merkezini yıkma mücadelesidir. Bu işlemi gerçekleştirirken çeşitli değişkenleri kullanmak durumunda olursunuz. Bu değişkenleri kullanma metodunuz da sizin stratejinizi belirler. Stratejinizi belirleyebileceğiniz 6 farklı değişken vardır. Bu değişkenler şu şekilde sıralanır; Şampiyonlar, Eşyalar, Kabiliyetler, Rünler ve Sihirdar Büyüleri. Tercih ettiğiniz seçeneğe göre rakibinize üstünlük sağlayabilir ve bu üstünlüğü koruyarak zafere ulaşabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x