LOL 11.17 Yama Notları

5 dk okuma süresi
 LOL 11.17 Yama Notları

LOL 11.16 yama notları açıklandı hemen ardından PBE LOL 11.17 yama notları da açıklandı. Yakın zamanda çıkışını gerçekleştirecek olan 11.17 yaması için şimdiden yeni içerikler yayınlandı, bu yazımızda yeni yamada gelecek olan kostümleri, şampiyonu ve sihirdar simgelerini görebilirsiniz. LOL 11.17 meta şampiyonları neler merak ediyorsanız o yazımıza da göz atabilirsiniz.

LOL 11.17 Yama Notları

Oyuna yakın zamanda gelmesi beklenen LOL 11.17 yama notları içeriği aşağıda bulunuyor; yeni kostümler, sihirdar simgeleri oldukça eğlenceli gözüküyor.

lol 11 17 yama notları 2

LOL 11.17 Yama Notları LoL İstemcisi İyileştirmeleri

LoL İstemcisi’nin en önemli parçalarından biri olan internet tarayıcısını güncelliyoruz! Yani artık çökme sorunları azalacak, bellek kullanımı düşecek ve istemci daha hızlı bir performansa sahip olacak. Ayrıca bu sayede gelecekte iyileştirme yapmamız kolaylaşacak, dolayısıyla daha bir sürü değişiklik sizi bekliyor.

LOL 11.17 Yama Notları RP Bedelleri Güncellemesi

Teamfight Tactics ve League of Legends için bazı bölgelerdeki RP bedellerini 8 Eylül’de güncelliyoruz. Brezilya, Latin Amerika, Rusya ve Türkiye’deki içeriklerin bedelleri döviz kurları ve vergi değişikliklerinden ötürü artacak. 23 Ağustos’tan 8 Eylül’e kadar oyuncular, bütün RP alımlarında iki kat ilave alışveriş birimi kazanacak.

Hiçlik Clash’i

Hiçlik temalı Clash’in ilk hafta sonu 4-5 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek. İlk hafta sonunun takım kurma aşaması 30 Ağustos’ta başlayacak. İkinci hafta sonu 18-19 Eylül’de gerçekleşecek ve turnuvanın takım kurma aşaması 13 Eylül’de başlayacak.

LOL 11.17 Yama Notları Giderilen Hatalar

 • LOL İSTEMCİSİ: Oyun sonu aşırı yavaşlamaya sebep olan bir hata giderildi.
 • Tahm Kench’in ultisi kullanıldıktan sonra arayüzdeki göstergenin gri olmamasına yol açan hata giderildi.
 • Sylas çaldığı bir ultiyi kullanırken katledildiğinde, R – Gasp yeteneğinin bekleme süresinin zaman zaman eski haline dönmemesine yol açan hata giderildi.
 • Sylas, Çelik İntikam Miss Fortune’un R – Mermi Manyağı yeteneğini gasp ettiğinde oluşan görsel hatalar giderildi.
 • Shaco’nun kopyası bir totem kırdığında artık 20 değil, 10 Altın kazanıyor.
 • Kassadin’in zaman zaman E – Güç Darbesi yeteneğini kullanamamasına yol açan hata giderildi.
 • Mordekaiser R – Ölüler Âlemi yeteneğini Graves’in üstünde kullandığında, Graves’in W – Sis Perdesi yeteneği artık kullanıldığı âlemde kalıyor.
 • Hareket ederken kullanılabilen yetenekler sırasında art arda hareket komutu veren rakip şampiyonlara isabet eden ayartma etkilerinin kısa süreliğine işlevselliklerini kaybetmelerine yol açan hata giderildi.
 • Kalista normal saldırıya hazırlanırken ayartıldığında, şampiyonun Pasif – Üstün Denge yeteneğiyle normal saldırı yapabilmesini ve atılabilmesini sağlayan hata giderildi.
 • Rakibi Dr. Mundo’nun üstünde dururken onu hareketsiz bıraktığında, Pasif – Nereye İsterse Oraya Gider yeteneğinin haznesinin yere düşmeden yok olmasına yol açan hata giderildi.
 • Wukong’un durma komutuyla Q – Yıkıcı Vuruş yeteneğinin animasyonunu tamamen iptal edebilmesine yol açan hata giderildi.
 • Lillia’nın W – Dikkat Et! İik! yeteneğinin ayrıntılı ipucunun, yeteneğin minyonlara %50 Hasar verdiğine dair bilgi içermemesine yol açan hata giderildi.
 • Caitlyn’in R – Son Koz yeteneğinin ayrıntılı ipucunun ve seviye atlama ipucunun, yeteneğin hasar oranını içermemesine yol açan hata giderildi.
 • Dokuma Zırh ve Doldurulabilir İksir başlangıç paketi üçüncü bir eşya içermemesine rağmen ”+1” metninin görünmesine yol açan hata giderildi.
 • Nunu W – Büsbüyük Kartopu yeteneği için yoğunlaşırken Rek’Sai’nin W – Yüzeye Çık yeteneğinden isabet aldığında şampiyonun ekrandan dışarı fırlamasına yol açan hata giderildi.
 • Nunu’nun E – Kartopu Yağmuru yeteneği kullanılırken, imlecin üstünde olmasına rağmen ipucunun açılmamasına yol açan hata giderildi.
 • Nunu’nun E – Kartopu Yağmuru yeteneğinin ipucunun hasarı ”kartopu başına” değil de ”toplam hasar” olarak göstermesine yol açan başka bir hata daha giderildi.
 • Açgözlü Avcı’nın totemlerden iyileştirme sağlamasına yol açan hata giderildi. Ayrıca artık ipucu elde edilen toplam iyileştirme miktarını doğru gösteriyor.
 • Sonsuz Kış’ın (Hepbuz’un Ornn geliştirmesi) çantadaki ipucunun eşyanın aktif etkisiyle sabitlenen ve yavaşlatılan şampiyon sayısını doğru göstermemesine yol açan hata giderildi.
 • Neeko’nun oyun içi repliklerinin, özellikle de Pasif – Binbir Surat yeteneğiyle kılık değiştirmişken doğru oynatılmamasına veya hiç oynatılmamasına yol açan hata giderildi. Ayrıca Neeko’nun sesi artık ekranın ortasından değil, kendi konumundan duyuluyor.

LOL 11.17 Yama Notları ile Gelecek Kostüm ve Renkler

Yeni LOL 11.17 Yama Notları ile birlikte oyuna eklenecek yeni kostümler ve renkler belli oldu.

League of Legends Nedir?

League of Legends tempolu, rekabete dayalı, strateji oyunlarının heyecanını rol yapma oyunlarının öğeleriyle bir araya getiren çevrim içi bir oyundur. Tasarımları ve oynanışlarıyla kendine özgü şampiyonlardan oluşan iki takım, çeşitli savaş alanlarında ve oyun modlarında başa baş mücadele eder. League of Legends sürekli çeşitlenen şampiyonları, sık sık güncellenen içeriği ve canlı turnuva ortamıyla, her beceri seviyesindeki oyuncunun sıkılmadan çok uzun süre oynayabileceği bir oyundur.

LOL Nasıl Oynanır?

League of Legends 5’er kişilik 2 takımın, 3 koridordan oluşan bir haritada birbirlerinin merkezini yıkma mücadelesidir. Bu işlemi gerçekleştirirken çeşitli değişkenleri kullanmak durumunda olursunuz. Bu değişkenleri kullanma metodunuz da sizin stratejinizi belirler. Stratejinizi belirleyebileceğiniz 6 farklı değişken vardır. Bu değişkenler şu şekilde sıralanır; Şampiyonlar, Eşyalar, Kabiliyetler, Rünler ve Sihirdar Büyüleri. Tercih ettiğiniz seçeneğe göre rakibinize üstünlük sağlayabilir ve bu üstünlüğü koruyarak zafere ulaşabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x