LOL 11.16 Yama Notları (2021)

3 dk okuma süresi
 LOL 11.16 Yama Notları (2021)

LOL 11.15 yama notları açıklandı hemen ardından PBE LOL 11.16 yama notları da açıklandı. Yakın zamanda çıkışını gerçekleştirecek olan 11.16 yaması için şimdiden yeni içerikler yayınlandı, bu yazımızda yeni yamada gelecek olan kostümleri, şampiyonu ve sihirdar simgelerini görebilirsiniz. LOL 11.16 meta şampiyonları neler merak ediyorsanız o yazımıza da göz atabilirsiniz.

LOL 11.16 Yama Notları

lol 11.16 yama notları 2

Oyuna yakın zamanda gelmesi beklenen LOL 11.16 yama notları içeriği aşağıda bulunuyor; yeni kostümler, sihirdar simgeleri oldukça eğlenceli gözüküyor.

Dereceli Güncellemeleri

 • ÜÇÜNCÜ SIRADAN ÇIKMA CEZASI Sıradan çıkma için üçüncü bir ceza eklendi. 24 saat içinde üçüncü kez sıradan çıkanlar 12 saat boyunca MOBA sıralarına giremeyecek ve 10 LP kaybedecek (ilk iki ceza değişmedi). 
 • ARKADAŞ SIRALAMASI Her zaman arkadaşlarından daha iyi olduğunu düşünenler artık bunu kanıtlayabilir! Dereceli Sihirdar Vadisi lobilerine yeni bir sosyal skor tablosu ekledik. Bu skor tablosuna Tek/Çift veya Esnek lobisinin sağ üst köşesindeki yeni skor tablosu düğmesine tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 • ESNEK SIRA Ustalık ve üstündeki Esnek oyuncuları artık Platin’in altındaki Esnek oyuncularıyla birlikte sıraya giremeyecek.

Giderilen Hatalar

 • Warwick R – Sonsuz Şiddet yeteneğiyle atlarken hedef Sıçra kullanırsa yeteneğin iptal olmasına yol açan hata giderildi.
 • Şampiyonlar artık katledildikten sonra kontrol edilebilir hale geldiğinde (Sion’un Pasif – Ölümün Görkemi yeteneği gibi) Mavi Gözcü’yü keserse, mavi güçlendirmeyi alabiliyor (kırmızı güçlendirme zaten böyle işliyor).
 • Oyuncuların destansı olmayan orman canavarlarını infaz ederken kırmızı veya mavi güçlendirmeyi kaybetmesine yol açan hata giderildi.
 • Şampiyonların başına konan ödül alınsa bile skor tablosunda gösterilen ödülün sıfırlanmamasına yol açan hata giderildi.
 • Kumkuşunun Pençesi’nin ipucunda verilen hasarı gösteren sayaç, artık rakibe verilen hasar miktarını doğru bir şekilde gösteriyor.
 • Yadigâr Kalkan alınmadan ve etkinleştirilmeden önce, Çelik Omuzluk’un iade edilmesi veya satılması durumunda her iki eşyanın güçlendirmesinin de güçlendirme göstergesinde görünmesine yol açan hata giderildi.
 • Işınlan’ın yoğunlaşma göstergesinde 0,3 saniye kalmışsa, şampiyonun yıkılmış bir kuleye ışınlanabilmesine yol açan hata giderildi.
 • Rakip şampiyon Tryndamere’e doğru dönmüşse, W – Alaycı Nara yeteneğinin Kararma’nın Batmaz Ay etkisine katkıda bulunmamasına yol açan hata giderildi.
 • Umbra Mızrağı artık hasar görmez haldeki (üstüne bir şampiyon ışınlanan) totemlere ilave hasar veremiyor.

LOL 11.16 Yama Notları ile Gelecek Kostüm ve Renkler

Yeni LOL 11.16 Yama Notları ile birlikte oyuna eklenecek yeni kostümler ve renkler belli oldu.

League of Legends Nedir?

League of Legends tempolu, rekabete dayalı, strateji oyunlarının heyecanını rol yapma oyunlarının öğeleriyle bir araya getiren çevrim içi bir oyundur. Tasarımları ve oynanışlarıyla kendine özgü şampiyonlardan oluşan iki takım, çeşitli savaş alanlarında ve oyun modlarında başa baş mücadele eder. League of Legends sürekli çeşitlenen şampiyonları, sık sık güncellenen içeriği ve canlı turnuva ortamıyla, her beceri seviyesindeki oyuncunun sıkılmadan çok uzun süre oynayabileceği bir oyundur.

LOL Nasıl Oynanır?

League of Legends 5’er kişilik 2 takımın, 3 koridordan oluşan bir haritada birbirlerinin merkezini yıkma mücadelesidir. Bu işlemi gerçekleştirirken çeşitli değişkenleri kullanmak durumunda olursunuz. Bu değişkenleri kullanma metodunuz da sizin stratejinizi belirler. Stratejinizi belirleyebileceğiniz 6 farklı değişken vardır. Bu değişkenler şu şekilde sıralanır; Şampiyonlar, Eşyalar, Kabiliyetler, Rünler ve Sihirdar Büyüleri. Tercih ettiğiniz seçeneğe göre rakibinize üstünlük sağlayabilir ve bu üstünlüğü koruyarak zafere ulaşabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x