LOL 11.13 Yama Notları (2021)

4 dk okuma süresi
 LOL 11.13 Yama Notları (2021)

9 Haziran itibari ile LOL 11.12 yama notları açıklandı hemen ardından 26 Mayıs’ta PBE LOL 11.13 yama notları da açıklandı. 23 Haziran‘da çıkışını gerçekleştirecek olan 11.13 yaması için şimdiden yeni içerikler yayınlandı, bu yazımızda yeni yamada gelecek olan kostümleri, şampiyonu ve sihirdar simgelerini görebilirsiniz. LOL 11.13 meta şampiyonları neler merak ediyorsanız o yazımıza da göz atabilirsiniz.

LOL 11.13 Yama Notları

lol 11.13 yama notları öne çıkanlar

Oyuna 23 Haziran’da gelmesi beklenen yeni yamanın içeri aşağıda bulunuyor; yeni kostümler, sihirdar simgeleri oldukça eğlenceli gözüküyor.

LOL 11.13 Yama Notları Kule Güncellemesi

Son birkaç sezonda üst ve alt iç kuleler haritadaki diğer hedeflere kıyasla yeterince değerli olmadıklarından pek stratejik hedefler olamadı. Bu durumu düzeltmek için bu kuleleri yıkmayı daha değerli hale getiriyoruz. Böylece oyuncular yan koridorlarda öne geçme fırsatları kollarken ayrık ittirme de tüm beceri düzeylerinde geçerli ve heyecanlı bir strateji olmayı sürdürecek. Bu avantaj ayrıca ayrık ittiren oyunculara kartopu etkileri yakalama ve göz ardı edilemeyecek bir tehdide dönüşme fırsatı verecek.

 • Yan koridorlardaki (üst ve alt) iç kuleler artık fazladan 250 Yerel Altın veriyor.
 • Tüm kule envanterlerinde artık kule yıkıldığında ne kadar altın kazanılacağı gösteriliyor.

ARAM Denge Değişiklikleri

LOL 11.13 Yama Notları Güçlendirmeleri

Akali Verdiği hasar %5 artar, aldığı hasar %5 azalır  Verdiği hasar %10 artar, aldığı hasar %10 azalır
Gwen Değişmez  Verdiği hasar %5 artar, aldığı hasar %5 azalır
Hecarim Verdiği hasar %5 artar, aldığı hasar %10 azalır  Verdiği hasar %10 artar, aldığı hasar %10 azalır
Qiyana Verdiği hasar %10 artar, aldığı hasar %15 azalır  Verdiği hasar %15 artar, aldığı hasar %15 azalır
Rammus Aldığı hasar %5 azalır  Verdiği hasar %5 artar, aldığı hasar %10 azalır
Rek’Sai Verdiği hasar %10 artar, aldığı hasar %12 azalır  Verdiği hasar %10 artar, aldığı hasar %15 azalır
Udyr Verdiği hasar %10 artar, aldığı hasar %10 azalır, kalkan etkileri %10 güçlenir  Verdiği hasar %10 artar, aldığı hasar %15 azalır, kalkan etkileri %10 güçlenir

LOL 11.13 Yama Notları Zayıflatmaları

Camille Verdiği hasar %10 artar, aldığı hasar %10 azalır, kalkan etkileri %10 güçlenir  Verdiği hasar %10 artar, aldığı hasar %5 azalır, kalkan etkileri %10 güçlenir
Dr. Mundo Değişmez  Aldığı hasar %5 artar
Trundle Aldığı hasar %5 artar  Aldığı hasar %5 artar, iyileştirme etkileri %5 zayıflar
Zyra Verdiği hasar %6 azalır, aldığı hasar %6 artar  Verdiği hasar %10 azalır, aldığı hasar %5 artar
Warmog’un Zırhı 6 saniye şampiyon hasarı bekleme süresi, 3 saniye şampiyon harici birim hasarı bekleme süresi  8 saniye şampiyon hasarı bekleme süresi, 4 saniye şampiyon harici birim hasarı bekleme süresi

Giderilen Hatalar/Yaşam Kalitesi Değişiklikleri

 • Neeko kılık değiştirmiş haldeyken Pasif – Binbir Surat yeteneğinin mor göstergesinin kendi mevcut canı yerine seçili takım arkadaşının canını göstermesi hatası giderildi.
 • Dr. Mundo’nun E – Beyin Sarsıntısı saldırıları, normal saldırılar arasında daha seri görünecek şekilde güncellendi.
 • Dr. Mundo, Mordekaiser’in R – Ölüler Âlemi yeteneğini engellediğinde Pasif – Nereye İsterse Oraya Gider yeteneğinin bekleme süresine girmemesi hatası giderildi.
 • İşadamı Mundo, Yaman Sıklet Mundo, Cellat Mundo, Mundo Vücut Şampiyonu, Mundo Mundo ve TPA Mundo’nun Q – Mikroplu Testere görselleri, yetenek çalıda kullanıldığında daha belirgin olacak şekilde güncellendi.
 • Sion’un Pasif – Ölümün Görkemi yeteneğinin diriliş süresinden uzun sürmesi halinde şampiyonun mevcut konumunda dirilmesi hatası giderildi.
 • Alan etkili yeteneklerin uyguladığı yere saplama ve susturma etkileri (Singed’in W – Kuvvetli Zamk, Soraka’nın E – Ekinoks ve Cassiopeia’nın W – Zehir yetenekleri) artık oyuncu alan etkisi içindeyken Arındır’la kaldırılamıyor.
 • Destek sekmesi artık oyun içi dükkânda Popüler filtresinin üstünde görünüyor.
 • Yıldız Muhafızı Jinx’in replikleri artık eşya aldığında oynatılıyor.
 • Statikk Hançer’in alım replikleri Fırtınabiçen’e kaydırıldı.
 • Aphelios’un Severum’la R – Ay Işığı Nöbeti kullandığında normal saldırılar yerine yeteneklerle iyileşmesi hatası giderildi.
 • Mega Gnar’ın Pasif – Hiddet Geni yeteneğinden kazandığı taban saldırı gücünün ipucunu tutmaması hatası giderildi.
 • Rammus’un Q ses efektlerinin repliklerinden etkilenmesi hatası giderildi.

Zayıflayan Şampiyonlar

 • Kayn
 • Lee Sin
 • Rumble
 • Riven

Güçlenen Şampiyonlar

 • Aphelios
 • Olaf
 • Xayah

LOL 11.13 Yama Notları ile Gelecek Kostüm ve Renkler

Yeni LOL 11.13 Yama Notları ile birlikte oyuna eklenecek yeni kostümler ve renkler belli oldu.

League of Legends Nedir?

League of Legends tempolu, rekabete dayalı, strateji oyunlarının heyecanını rol yapma oyunlarının öğeleriyle bir araya getiren çevrim içi bir oyundur. Tasarımları ve oynanışlarıyla kendine özgü şampiyonlardan oluşan iki takım, çeşitli savaş alanlarında ve oyun modlarında başa baş mücadele eder. League of Legends sürekli çeşitlenen şampiyonları, sık sık güncellenen içeriği ve canlı turnuva ortamıyla, her beceri seviyesindeki oyuncunun sıkılmadan çok uzun süre oynayabileceği bir oyundur.

LOL Nasıl Oynanır?

League of Legends 5’er kişilik 2 takımın, 3 koridordan oluşan bir haritada birbirlerinin merkezini yıkma mücadelesidir. Bu işlemi gerçekleştirirken çeşitli değişkenleri kullanmak durumunda olursunuz. Bu değişkenleri kullanma metodunuz da sizin stratejinizi belirler. Stratejinizi belirleyebileceğiniz 6 farklı değişken vardır. Bu değişkenler şu şekilde sıralanır; Şampiyonlar, Eşyalar, Kabiliyetler, Rünler ve Sihirdar Büyüleri. Tercih ettiğiniz seçeneğe göre rakibinize üstünlük sağlayabilir ve bu üstünlüğü koruyarak zafere ulaşabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x