Ketojenik Abur Cuburlar Nelerdir? Ketojenik Diyette Kepek Ekmek

1 dk okuma süresi
 Ketojenik Abur Cuburlar Nelerdir? Ketojenik Diyette Kepek Ekmek

Ünlülerinden zayıflama sırlarından biri olan ketojenik diyet bu aralar oldukça popüler. Peki karbonhidrat miktarını azaltarak yapılan ketojenik diyet nedir?
Ketojenik diyet karbonhidrat alımının oldukça az olduğu ve bol bol sağlıklı yağlar kullanılan diyet olarak tanımlanabilir. Protein ve zeytinyağını fazlasıyla kullanacağınız bu diyet sayesinde açlık hissini en aza indirmek mümkün. Unutmayın ekmek = karbonhidrat = daha fazla açlık.

Ketojenik Diyette Abur Cuburlar

Pratik bir ketojenik tatlısı arıyorsanız. Ketojenik Kek Tarifi linkine tıklayarak 1 dakikada hazırlanan yapımı kolay ketojenik kek tarifi konusuna gidebilirsiniz. Bunun yanı sıra %80 üzeri Bitter oranına sahip çikolataları tüketmekte ketojenik diyette serbesttir. Ancak porsiyon miktarını iyi ayarlamalı ve aşırıya kaçmamalısınız.

Ketojenik Diyet Yapan Ünlüler

Tarkan, Ajda Pekkan, Hande Erçel ve Şahan Gökbakar ketojenik diyet yapan ünlüler arasında. Dünya çapındaysa Adriana Lima ve Kim Kardashian düzenli ketojenik diyeti uyguluyor. Hande Erçel Boyu linkinden ketojenik diyeti uygulayan Hande Erçel’in güncel kilosunu öğrenebilirsiniz.

Ketojenik Diyette Kepek Ekmek Yenebilir Mi ?

Ketojenik diyette en çok sorulan sorulardan bir tanesi de ”diyet ekmek veya kepek ekmek ketojenik diyette yenir mi?” sorusu. Cevabı maalesef hayır. Çünkü kepek ekmek kalori bakımından her ne kadar düşük olsa da karbonhidrat olarak oldukça yüksek değere sahiptir. 100gram kepek ekmekte yaklaşık 50gram karbonhidrat bulunmakta buda diyeti bozup ketosis den çıkmanıza sebep olabilir.
Kaynak: https://unludetay.com

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x