iPhone’larda Bulunan Hata Wifi’ye Bağlanmayı Engelliyor!

1 dk okuma süresi
 iPhone’larda Bulunan Hata Wifi’ye Bağlanmayı Engelliyor!

Son zamanlarda iPhone kullanıcıların yaşadığı bu saçma hata iPhone’ların Wifi ağlarına bağlanmasını engelliyor.

iPhone kullanıcıların başların böyle saçma hatalar gelebiliyor, hatırlıyorsanız zamanında birisinin size gönderdiği bir mesajdan dolayı telefonunuz tamamen bozulabiliyordu fakat Apple’ın kısa sürede fark etmesi üzerine hemen güncelleme ile sorun çözülüyordu. Yine aynı şekilde bir iPhone hatası ile beraber ve bu sefer bu hatada sizlerin Wifi ağlarına bağlanmanızı engelliyor.

Hata ile karşılaşmanız için “%”(yüzde) karakteriyle başlayan, değişik harf-sembol kombinasyonu olan Wifi ağına bağlanmanız gerekiyor. Normalde tabii ki bilmediğiniz ve böyle isimli gördüğünüz ağlara katılmazsınız fakat arkadaşlarınızdan herhangi birinin şakasına kurban gidebilirsiniz.

Bu hatanın çözümü bulunuyor fakat bu hata ile karşılaşan herkes panik ile telefonu fabrika ayarlarına geri döndürüyor çünkü telefonu ne kadar yeniden başlatsanız da bu sorunu çözmüyor. Sorunun çözümü ise basit sadece ayarlara girip Ağ Ayarlarını Sıfırla diyeceksiniz. Bunu yaparsanız sorununuz çözülecek fakat işin kötü yanı bağlı olduğunuz diğer Wifi ağlarının şifreleri de gidecek yani tekrardan o Wifi ağlarına bağlanmanız gerekecek.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x