İnstagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

2 dk okuma süresi
 İnstagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Son yıllarda popüler sosyal medya platformlarda canlı yapılması oldukça popüler bir hale gelmiştir. Instagram üzerinden canlı yapılması kolay olması nedeniyle herkes tarafından canlı yayınlar yapılıyor. Özellikle reklam pazarlama konusunda oldukça önemli bir mecra haline geldiğini görüyoruz. Instgram üzerinden canlı yayın yapılması için kullanılan uygulamanı güncel olması gerekir. Eğer uygulama güncel değilse uygulama marketine girilerek güncelleme işleri yapılır.

Instagram Canlı Yayın Yapmanın Adımları

Instagram canlı yayına geçilmeden gerekli güncellemelerin yapılması göz ardı edilmemesi önemli bir husustur. Canlı yayın açmak için şu aşamalar adım adım yapılması gerekir.

  • Instgaram hesabına giriş
  • Ekranın sağ alt tarafında yer alan seçeneklere tıklanması
  • Canlı tıkla ibaresine basıldıktan sonra canlı yayına başla seçeneğinin tıklanması

Bu aşamalar doğru ve eksiksiz yapılması halinde canlı yayın açarak sevdiklerinizle iletişim kurabilirsiniz.

Instagram Canlı Yayın İzleme

Instagram üzerinden açılan canlı yayınları hem telefon hem de bilgisayar ile izlemek son derece kolay bir durumdur. Bilgisayar üzerinden canlı yayınların izlenmesi için tarayıcı üzerinden Instagram web sitesine giriş yapılır. Daha sonra kullanıcı adı ve şifre ile uygulamaya giriş yapılır. Sağ üst kısmında Live yazılan yere tıklanması üzerine canlı yayın yapan kişiye izlemeye başlarsınız.

Instagram Ayarları Nasıl Yapılır?

Instagram kullanıcıları kendi hesaplarının güvenliği için çok dikkatli olmaktadırlar. Hesaplarda yer alan tüm video, fotoğraf ve kişisel bilgiler oldukça önemlidir. Bu bilgilerin başkalarını eline geçmesi birçok sıkıntıya neden olabilir. Özellikle yeni kullanıcılar hesaplarını açar açmaz güvenlik ayarlarını denetliyorlar. Ayrıca Instagram üzerinden canlı yayın yapma ve videoların kaydedilmesi için bazı ayarların yapılmış olması gerekir.

İnstagram Gizleme ve Kaydetme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bazen yapılan canlı yayınların kimse tarafından izlenmemesi gizleme işlemi yapılabilir. Ayrıca bazı canlı yayınları sınırlandırmak amacıyla bazı ayarların yapılması gerekir. Açılan canlı yayınların kaydedilmesi için canlı yayının açılması gerekir. Canlı yayının bitmesiyle karşıya gelen kaydet seçeneğine tıklanarak yayın kayıt altına alınır. Kaydedilen canlı yayınları istediğiniz zaman kolay bir şekilde izleme imkanınız bulunuyor.

Sosyal Medya Hizmetleri Nelerdir?

Günümüzde birçok insanının birden fazla sosyal medya hesapları bulunuyor. Sosyal medya platformlarının sayısının artması ile bu alanda hizmet veren firmalar ortaya çıkmıştır. Instagram uygulaması ile ilgili takipçi, beğeni ve video izleme paketleri sunan e-takip.com.tr sayesinde etkileşimleri artırarak hesaplarını geliştirebilirler. Artık sosyal medya hizmetleri ile istenilen her türlü beğeni, takip paketleri almak kolay hale gelmiştir.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x