Hogwarts Legacy Yapımcısı İstifa Etti!

1 dk okuma süresi
 Hogwarts Legacy Yapımcısı İstifa Etti!

Hogwarts Legacy oyununun yapımcısı olan Troy Leavitt görevinden istifa ettiğini açıkladı. Bu ayrılığın sebebi ise sosyal eşitlik karşıtı videoların yayınlanması olarak aktarıldı.

Hogwart Legacy uzun zamandır söz konusu olan sosyal eşitlik tartışmalarından zararlı çıkan taraf oldu. Bundan birkaç gün öncesinde eşitlik karşıtı ayrıca transfobik tutumları ile gündeme gelen Troy Leavitt görevinden istifa etti. Uzun zamandır bu konularda oyunun gidişatını da etkileyen tartışmalar sürmekte. Bu tartışmalar oyun serisinin yazarı J.K Rowling’i de hedef almaktadır.

Hogwarts Legacy Oyununun Sosyal Eşitlik Tartışması

Uzun bir süredir devam etmekte olan sosyal eşitlik tartışmasının başlıca sebebi oyuna transeksüel karakter oluşturma özelliği gelmesidir. Bu fikir oyun serisinin yazarı ve yapımcısına ait bir fikir olarak söyleniyor.

1-2 gün öncesinde ise transfobik ve aynı zamanda sosyal eşitlik karşıtı içerikler ürettiğinden dolayı Leavitt suçlanmaktadır. Bu suçlamanın sebebi Leavitt’in kendine özel Youtube kanalında bu tarzda içerikler üretmesi olarak belirtilmiştir.Bu olayların sonucunda da Troy Leavitt, Avalanche yapımcılık görevinden istifa etmiştir.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x