CSGO Scroll Jump Nasıl Yapılır? 2021

2 dk okuma süresi
 CSGO Scroll Jump Nasıl Yapılır? 2021

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından olan CSGO, gün geçtikçe kendi kitlesini arttırmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere CS serisinin hepsinde geliştirici konsol vardı ve bu konsola mümkün olan kodları yazabiliyoruz. Herkesin oynama şekli farklıdır çünkü herkes kendisinin iyi olduğu şekilde oynar. Bu farklı oynama şekillerinden biri de mouse ile zıplama yani Scroll Jump. Mouse’un tekerleğini aşağıya doğru çekerek zıplayabilirsiniz hem de böyle daha iyi bunny yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere CSGO scroll jump nasıl yapılır onu göstereceğiz.

CSGO Scroll Jump Nasıl Yapılır?

Aşağıda vermiş olduğumuz 3 adet kodu konsola yazarak siz de aktifleştirebilirsiniz. Verdiğimiz kodları yazdıktan sonra zıplamak için mouse tekerleğini isterseniz aşağı isterseniz yukarı hareket ettirin her türlü zıplayacaktır bu arada Space tuşunda da halen aktif olacak oradan da zıplayabilirsiniz.

  • bind “mwheelup” “+jump”
  • bind “mwheeldown” “+jump”
  • bind “space” “+jump”

CS:GO Nedir ?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi.Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CSoyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular.

Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valvebir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valvebir çözüm yolu buldu. CS:GO Rütbeler, artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x