CSGO Ping Düşürme Yöntemleri 2022

3 dk okuma süresi
 CSGO Ping Düşürme Yöntemleri 2022

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından olan CSGO, gün geçtikçe kendi kitlesini arttırmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere CSGO’nun Türkiye sunucuları bulunmuyor ve bundan dolayı oyun oynarken sizi en yakın sunucuya bağlıyor bu da genellikle Almanya oluyor. Sizi en yakın sunucuya aktardığı için ping değerleriniz genelde 40-100 arası oluyor fakat bu değerler herkeste aynı değil değişiklik gösterebilir. Bazılarında bu ping değerleri 100 üzerine de çıkabiliyor, bu sorunun çözümü için bu yazımızda sizlere CSGO ping düşürme yöntemleri neler onları göstereceğiz.

CSGO Ping Düşürme Yöntemleri

Aşağıda sizlere pinginizi düşürmek için yapacaklarınızı anlattık, yöntemleri dikkatlice okuyup, uygularsanız pinginizi düşürürsünüz.

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

İnternetinizin kablosunun bir yere sıkışıp-sıkışmadığını, tam olarak geldiğini, kabloların tam olarak geldiğini kontrol edin. İnternet hız testi yaparak normalde aldığınız hızdan düşük bir hız alıp-almadığınıza bakın eğer düşük bir internet alıyorsanız internet sağlayıcınızı arayın.

İnternet Tüketen Uygulamaları Kapatın

Arka planda internet tüketen uygulamaları (Google Chrome vs. gibi) kapatın. Görev Yöneticisini açarak uygulamalara oradan bakabilirsiniz.

CSGO Ping Düşürme Kodları

Aşağıda vermiş olduğumuz kodları tek tek konsola yazın fakat bunları oyuna girmeden ana ekranda yapın.

  • cl_interp 0
  • cl_interp_ratio 1
  • cl_updaterate 128
  • cl_cmdrate 128
  • cl_predict 1
  • cl_predictweapons 1
  • cl_lagcompensation 1

CS:GO Nedir?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi.Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CSoyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular. Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valvebir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valvebir çözüm yolu buldu. Artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

Ping Nedir?

İnternetimizin hız düzeyi hepimiz için oldukça önemli bir konudur. Hele ki sürekli internet başında olmamızı gerektiren bir iş yapıyorsak ya da online oyunlar konusunda eğilimliysek, internet hızı olmazsa olmaz kriterlerimizin başında geliyor. İnternet hızı konusunda ne yazık ki pek de şanslı bir ülkede değiliz. Hala ülkemizin pek çok bölgesinde eski tip altyapı kullanıldığı için gelişmiş Avrupa ülkelerine kıyasla ne yazık ki oldukça gerideyiz. Yüksek hız içeren paketler için bütçelerimizi zorlamak durumunda bile kalsak çoğu zaman bulunduğumuz yerdeki altyapı buna izin vermiyor.

Gelecekte bu durum elbette hızlı bir şekilde değişecek ancak şu an için online alanlarda gezintiye çıkan hemen herkes için hız kalitesi oldukça önemli bir sorun. İnternet hızımızı pek çok site üzerinden kontrol edebiliriz. Bu platformlarda upload ve download hızlarına ayrı ayrı bakmamız mümkündür. Genelde bu tip testlerde bu iki kavrama odaklanıp bağlantı kalitemizi belirleyen en önemli öğelerden biri olan Ping’i es geçebiliyoruz. Oysa nitelikli bir internet bağlantısı için indirme ve yükleme hızı kadar ping süresinin de düşük seviyede olması hayati derecede önemlidir. Kaynak

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x