Oyunlar

CSGO Ping Düşürme Kodu 2022

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından olan CSGO, gün geçtikçe kendi kitlesini arttırmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere her oyunda ping sorunu vardır ve bu sorun CSGO’da da görülebilir. Ping sorununun en başında internetiniz gelir fakat oyun içi kodlarla da pinginizi düzeltebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere CSGO Ping düşürme yöntemleri ve CSGO Ping düşürme kodu nedir onları paylaşacağız.

Başlıklar

CSGO Ping Düşürme Yöntemleri

Ping düşürme kodlarına geçmeden önce ilk önce bilgisayarınızdan birkaç şeyi kontrol etmenizde fayda var. Aşağıda kontrol etmeniz gereken şeyleri adım adım anlattık.

  • Öncelikle arka plandaki internet tüketecek uygulamaları kapatınız bu birazda olsa Ping durumunuzu etkileyecek
  •  Herhangi bir VPN uygulaması açarsanız bu Ping durumunuzu çok fazla arttıracaktır VPN programı açık ise kapatınız.
  • Eğer masaüstü bir bilgisayarınız varsa Ethernet kablosunu kısa tutmanız iyi olur çünkü ne kadar kısa kablo o kadar akış süresini azaltır Ping değeriniz bu yüzden de artabilir.

CSGO Ping Düşürme Kodu

Yukarıda vermiş olduğumuz maddeleri yaptıysanız gelin şimdi kodlara geçelim. Oyuna giriş yapıyoruz ve konsolu açıyoruz, konsol açık değilse ayarlardan Geliştirilmiş Konsol kısmını “Evet” yapıyoruz. Bunları yaptıktan sonra aşağıda bulunan kodları tek tek yazıyoruz.

  • cl_interp 0
  • cl_interp_ratio 1
  • cl_updaterate 128
  • cl_cmdrate 128
  • cl_predict 1
  • cl_predictweapons 1 
  • cl_lagcompensation 1

Vermiş olduğumuz bu yöntemleri kullanarak pinginizi minimum dereceye kadar düşürebilirsiniz eğer bunları yapmanıza rağmen pinginiz yüksekse İnternet Servis Sağlayıcınızı arayarak durumunuzu belirtin.

CS:GO Nedir?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi.Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CSoyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular. Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valvebir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valvebir çözüm yolu buldu. Artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu