Oyunlar

CSGO Özelleştirilmiş Sunucu Bulunamadı Hatası Çözümü

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından olan CSGO, gün geçtikçe kendi kitlesini arttırmaya devam ediyor. Son zamanlarda çoğu oyuncu atölyeye veya sunucuya girerken bir hata ile karşılaşıyor ve giriş yapamıyorlar. Sunuculardan kaynaklanması yüksek olan bu hata yüzünden çoğu oyuncu oyun oynayamıyor. Bu yazımızda sizlere CSGO özelleştirilmiş sunucu bulunamadı hatası çözümü göstereceğiz.

Başlıklar

CSGO Özelleştirilmiş Sunucu Bulunamadı Hatası Çözümü

Hatanın nedenleri henüz bilinmiyor fakat sunucudan kaynaklandığı tahmin ediliyor. Bu hatanın kesin olarak çözümü bulunmuyor fakat biz sizin için alternatif yöntemleri bulduk. Aşağıdaki adımları tek tek uygulayarak sorunu çözebilirsiniz.

  • Steam Kütüphanesine gelin
  • Sol taraftan CSGO‘yu seçin ve Özellikler diyin
  • Açılan pencerede Yerel Dosyalar kısmına gelip Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula seçeneğine tıklayın
  • Bir süre bekledikten sonra oyun için düzeltmeleri yapacaktır
  • Bittikten sonra Steam Topluluk bölümünden Atölye kısmına gelin
  • Hangi Atölyeye girerken hata alıyorsanız onun sayfasına gidin
  • O Atölyeye girdikten sonra Abonelikten Çık diyip 5 saniye sonra tekrardan Abone Ol deyin
  • Ardından oyuna girip tekrar girmeyi deneyin büyük ihtimalle sorun çözülmüş olacaktır.

CS:GO Nedir ?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi.Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CSoyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular.

Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valvebir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valvebir çözüm yolu buldu. CS:GO Rütbeler, artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu